۱۳۸۹ اسفند ۳, سه‌شنبه

پروژه حذف خامنه ای کلید خورد/ سایت رحیم مشایی: آقای خامنه ای ولایت فقیه را تعطیل کنید!

سایت گفتم گفت که از وب سایتهای وابسته به اسفندیار رحیم مشایی است با انتشار نامه ای از فرهاد جعفری خطاب به خامنه ای از وی می خواهد تا با تعطیل کردن ولایت فقیه موجبات برگزاری یک انتخابات آزاد را در ایران فراهم آورد.
نویسنده با بی شرمی تمام جنبش اعتراضی مردم ایران را به نفع محمود احمدی نژاد مصادره می کند و با فراموش کردن تقلب گسترده عمال احمدی نژاد و خامنه ای در انتخابات ریاست جمهوری سال1388 می نویسد: " بخش بزرگی از شهروندان ناراضی، رای خود را به آقای ‌احمدی‌نژاد اختصاص دادند چون در جریان مناظره‌ی خود با نامزدِ دست‌نشانده‌ی اشراف‌سالاران؛ آشکارا به محاکمه‌ی آنان و همه‌ی 26 سال نخست برخواسته بود و به این موضوع، حتا در نامه‌ی آقای هاشمی رفسنجانی به شما نیز اشاره رفته است "
این جملات دقیقن مشابه سخنان اسفندیار رحیم مشایی در ایام پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال 1388 بود که معترضان را موافقان احمدی نژاد و مخالف نظام جمهوری اسلامی خوانده بود.
نویسنده این نامه با «اشراف‌سالاران و طایفه‌سالارانِ مذهبی» خواندن جمهوری اسلامی و ارائه آمارهای گوناگونی از ناکارآمدی نظام ضمن اینکه خودش را از طرفداران پروپا قرص احمدی نژاد معرفی می کند می نویسد: "  در این مرحله از تکامل سیاسی کشورمان؛ انتظار من به‌عنوان یک شهروند ایرانی از شما [به‌عنوان حاکمی که به‌ادعای آیت‌اله محمد یزدی از امکان و قدرت آن نیز برخوردار است که چنانچه تشخیص دهد چنین کند] آن است که: با صدور حکمی، نخست نهادهایی را که در عمل نه «تضمین‌‌کننده‌ی اسلامیتِ نظام» بلکه درحقیقت «تضمین‌کننده‌ی حکومتِ خانواده‌ها و خاندان‌های روحانیونِ اسلام سیاسی بر جمهور مردمان» محسوب می‌شوند [که عبارتند از: «مجلس خبرگان»، «مجمع تشخیص مصلحت نظام» و «شورای نگهبان» / همچنین نهادهای نمایندگی ولی‌فقیه] منحل نموده و سپس حکم به «تشکیل شورای بازنگری قانون اساسی» دهید.

به‌نحوی که:
الف) ولی‌فقیه، از «رهبری سیاسی» به «رهبری مذهبی»یی تبدیل شود که اولاً: توسطِ فقها، مراجع و روحانیون به این سمت برگزیده ‌شود. و ثانیاً: کار «نظارتِ استطلاعی بر قوانین وضع‌شده از حیث مطابقت با احکام اسلام» و «صدور رای مشورتی»، برعهده‌ی ایشان (یا هیاتِ تحتِ سرپرستی ایشان) باشد.
ب) رئیس‌جمهور، همچنان‌که در هر نظم سیاسی مترقی دیگری؛ به «شخص نخست مملکت» تبدیل شود.
ج) قوه‌ی قضائیه، از اختیار و انحصار روحانیون خارج شده، به ملت اعاده شود.
د) تاسیس و راه‌اندازی شبکه‌های خصوصی رادیوئی و تلویزیونی، امکان‌پذیر شود.
نویسنده در پایان نامه اش هم از خامنه ای می خواهد: "
با استناد به احکام صادره از سوی «آیت‌اله خمینی»، بنیانگزار نظریه‌‌ی پروژه‌ی ولایت‌فقیه در ایران نیز می‌توانید چنین کنید. چراکه ایشان گفته‌اند «ولی‌فقیه؛ حتا می‌تواند توحید را تعطیل کند».

پس اگر «ولی‌فقیه» بتواند و اختیار داشته باشد که مرتبه‌ی «توحید» را تعطیل نماید [کمااینکه ایشان در زمان خود، حتا «امر واجبی چون حج» را برای مدتی تعطیل نمودند] چرا نتواند «ولایت فقیه» را تعطیل نماید؟! مگر آنکه خدای ناکرده؛ شأن و مرتب و اهمیتی بیش از «وحدانیتِ ‌خداوند» برای این نهاد قائل باشد. که چنین مباد.

حضرت آیت‌اله!
با استفاده از اختیارات خود؛ ولایت فقیه را تعطیل کنید. چراکه اسلام سیاسی تجربه‌ی «حاکمیتِ اسلام سیاسی بر مناسبات اجتماعی» در سه‌دهه‌ی گذشته؛ اکنون اثبات کرده است که: نمی‌تواند پیش‌برنده‌ی جامعه‌ی ایرانی، به‌سوی «آزادی و عدالت» و «توسعه و رفاه» برای همگان و به‌ویژه برای جمهور مردمان باشد.

به نظرم پروژه حذف خامنه ای که خیلی پیش از این کلید خورده بود وارد مرحله عملی دارد می شود.

۵ نظر:

S گفت...

این رحیم مشایی هم این وسط عجب دلقکیه.
آخرش هم یه روز سرش رو به باد می ده.
شهید راه احمدی نژاد.
شده جریان عمروعاص که می گفت:
اگه نه دنیا رو می خوای نه آخرت رو، بیا زن خودم شو.

sh گفت...

GOOD...that's all we want...I don't understand why everyone hates Mashaei, maybe because he has inappropriate friend!.... but these words would have made an instant 'jonbesh' leader if it was from anyone else...........

سبز لیبرال گفت...

شیفتگیها و احساسات شخصی و نفرتها و خصومتهای گذشته را موقتا نادیده بگیرید و مصالح کلی و اهداف اصلی(سقوط نظام) را در نظر گرفته و موقعیت را درست تحلیل کنید :

«گوشه‌ی راست جنبش سبز دینی»؛ بازیگر ربع آخر بازی!
http://www.goftamgoft.com/index.php?Pn=view&id=951

«رئیس‌جمهور» یا «رهبر تحول‌خواهان»؟!... «برقراری تعادل میان این دو موقعیت»
http://www.goftamgoft.com/index.php?Pn=view&id=963

یبن حر گفت...

خدا لعنتت کنه که اگه دوتا آشغال تو دنیا باشه یکی تویی یکی صهیونیستها

اول برو امضاتو درست کن بعد بیا در مورد ولایت فقیه با دهن نجست زر بزن.

یبن حر گفت...

خدا لعنتت کنه که اگه دوتا آشغال تو دنیا باشه یکی تویی یکی صهیونیستها

اول برو امضاتو درست کن بعد بیا در مورد ولایت فقیه با دهن نجست زر بزن.