۱۳۹۰ مهر ۱۵, جمعه

یک زندانی سیاسی از مربیگری برادرش در تیم ملی کشتی تقدیر کرد


در پی موفقیت تیم ملی کشتی آزاد ایرانی در رقابت‌های جهانی استانبول و کسب مقام نایب قهرمانی جهانی، حمیدرضا محمدی، مشهور به ماهان محمدی با نوشتن یادداشتی کوتاه از زندان اوین، از تیم ملی کشتی کشورمان و برادر خود، غلام‌رضا محمدی تقدیر کرد.
غلام‌رضا محمدی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران است که توانست تیم ایران را پس از پنج سال ناکامی در این رقابت‌ها به مقام دومی جهان برساند. برادر او، ماهان محمدی که خود دارنده‌ی مقام قهرمانی بوکس کشور در دهه‌ی هفتاد بوده، از هفت سال پیش در شرایطی دشوار در زندان به سر می‌برد. اتهام او «اقدام علیه امنیت ملی» و «همکاری با گروه‌های سلطنت‌طلب» عنوان شده و به همین دلیل ماهان محمدی به تحمل سیزده سال زندان محکوم شد که اکنون هفت سال آن سپری شده است. محمدی پس از هفت سال، برای مدت کوتاهی به مرخصی آمد و دوباره به زندان بازگشت.
زندانیان سیاسی حوادث پس از انتخابات که با ماهان محمدی هم‌بند بوده‌اند، همگی از او به نیکی یاد می‌کنند. ماهان برای سال‌ها نسبت برادری خود برا چهره به نام کشتی ایران ر ا فاش نکرده بود اما موفقیت اخیر غلامرضا محمدی سبب شده تا در یادداشت کوتاهی از او و شاگردانش تقدیر و خود را سبب «گرفتاری ذهنی» برادرش بداند.

متن کامل یادداشت ماهان محمدی که نام آن را «بختك» نهاده، چنین است:

احساس غروري كه در اين لحظه دارم دلاتي است براي ديدن حقايق و توان دوري از خود خواهي، امري كه هرچند ضرورت زمان و مكانش بود برايم اما تاكيد حضور ناخوشایندم نیز هست، بعنوان برادري ملال آور و ناروا در ايفاي نقش، در مقام الگو براي او.
در اين زمان باورم بر اين درك استور است كه اگر نبودم همچون بختكي بر روي بخش عمده اي از زندگي پر از سختيش كه با مرگ پدر در نوجواني و آوارگي در زمان جنگ همراه بود، شايد اكنون با فراغ ذهني بدون نگراني حضور هفت ساله‌ی برادر در زندان، اينك تيم كشتي آزاد بزرگسالان ايران قهرمان جهان بود.

هیچ نظری موجود نیست: