۱۳۹۰ مهر ۱۶, شنبه

عباس پالیزدار از کشور خارج شد

گزارشهای تائید نشده از تهران از خروج عباس پالیزدار از ایران، طی هفته گذشته و پس از دریافت ابلاغیه دادگاه برای معرفی خود به زندان اوین  خبر می دهند.
نام عباس پالیزدار پس از آن در رسانه های ایران مطرح شد  که او در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۷ طی سخنان جنجال‌برانگیز در دانشگاهای مختلف کشور خصوصا دانشگاه بوعلی سینای همدان مقامات بلندپایه و سران جمهوری اسلامی را متهم به فساد مالی شدید کرد.
پالیزدار که عضو هیئت تحقیق مجلس هفتم نیز بود همچنین گفت که سقوط هواپیمای حامل دادمان وزیر راه و ترابری دولت خاتمی، نیز عمدی بوده است.
هنوز هیچ منبع رسمی خبر خروج پالیزدار از کشور را تائید نکرده است. با این همه در صورت واقعی بودن این خبر خروج پالیزدار می تواند ضربه سنگینی برای حاکمیت جمهوری اسلامی محسوب گردد.
برخی منابع خبری نیز گفته اند که پالیزدار پس از دریافت ابلاغیه دادگاه مبنی بر معرفی خود به زندان اوین، ابتدای هفته گذشته از کشور گریخته است.
خروج پالیزدار در شرایطی انجام شده که وکیل وی پیشتر به مقام های قضایی گفته بوده او سکته کرده و در بیمارستان بستری است. این منابع همچنین گفته اند که پالیزدار اکنون در عراق یا ترکیه به سرمی برد.
شب گذشته، مهدی خزعلی دوست نزدیک پالیزدار در برنامه پارازیت برای اولین بار نام پالیزدار را مستقیم در متن گفتگوی خود مطرح کرد.
وکیل پالیزدار نیز از خروج او از تهران خبر داده است.
خروج پالیزدار از کشور در شرایطی رخ می دهد که او در روز ۲۱ خرداد ۱۳۸۷ و در شرایطی که سخنرانی‌اش در دانشگاه همدان جنجال فراوانی ایجاد کرده بود به اتهام اقدام علیه امنیت ملی بازداشت شد و به اتهام نشر اکاذیب و سوء استفاده مالی و اقدام علیه امنیت ملی کشور به ۱۰ سال حبس محکوم شد.

در ۲۰ تیر ۱۳۸۸ پالیزدار پس از سیزده ماه زندان در حالی که حکم ده سال زندان را از دادگاه اولیه دریافت نموده بود با سپردن ۳۵۰ میلیون تومان وثیقه تا زمان صدور حکم نهایی توسط دادگاه تجدید نظر از زندان آزاد شد.

هیچ نظری موجود نیست: