۱۳۹۰ آبان ۳۰, دوشنبه

علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه ای احمدی نژاد در روزنامه ایران دستگیر شد

دوستانم از روزنامه ایران الان خبر دارم کردند که علی اکبر جوانفکر ، مشاور رسانه ای محمود احمدی نژاد در حین برگزاری نشست مطبوعاتی خود در روزنامه ایران بازداشت شده است. بنا به گزارش منابع خبری آقای جوانفکر توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده است. منابع خبری می گویند در حین دستگیری ماموران وزارت اطلاعات آقای جوانفکر را ضرب و شتم کرده اند.

روز گذشته علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه ای محمود احمدی نژاد به یک سال حبس و سه سال محرومیت از فعالیت مطبوعاتی محکوم شده بود.

رفقای من می گویند در حال حاضر درهای روزنامه ایران پلمپ شده است و ماموران وزارت اطلاعات اجازه خروج و یا ورود هیچ کس را نمی دهند. 
همچنین خبرها حاکی از آن است که احمدی نژاد تلفنی تهدید کرده که در صورت بازداشت جوانفکر، خودش به ایرنا خواهد رفت. 
خبرها حاکی از آن است که رئیس دولت نهم  نشست شهدای غدیر را نیمه تمام گذاشته است.

همچنین خبر رسیده که ماموران امنیتی در دفتر ایرنا، گاز اشک آور زده اند و خبرنگاران تحریریه در اتاقشان آتش روشن کرده اند و شعار الله اکبر می دهند.
از داخل روزنامه خبر می رسد که علی آهو، علی سلطانی سعید شاکری، حامد حجت، علی بهرامی، مصطفی زرقانی، اسامی 6 نفری هستند که در جریان این ماجرا دستگیر شده اند.
همچنین نعیمی مدیر مسئول روزنامه ایران بازداشت شد.
خبرهای تائید نشده همچنین از شلیک گلوله و مجروح شدن یکی از کارکنان روزنامه ایران حکایت دارد.
بنا به گزارش رسانه های داخل کشور، دادگاه کیفری تهران جوانفکر را که مدیرعامل خبرگزاری دولتی ایرنا و سرپرست موسسه مطبوعاتی ایران نیز هست، بخاطر انتشار مطالب و تصاویر خلاف موازین اسلامی و عفت عمومی در ویژه نامه ای زیر عنوان «خاتون» مجرم شناخته بود. 
دادگاه علی اکبر جوانفکر مدتی پیش برگزار شده بود، اما حکم آن یک روز پس از مصاحبه او با روزنامه اعتماد صادر شده است.
دو روز پیش از این مشاور رسانه ای رئیس دولت نهم در گفتگویی مفصل با روزنامه اعتماد اظهاراتی جنجالی علیه حامیان اصولگرای رهبر جمهوری اسلامی مطرح کرده است.

هیچ نظری موجود نیست: