۱۳۹۰ بهمن ۱۳, پنجشنبه

گروگانگیری خواهر خبرنگار بخش فارسی بی بی سی برای بازجویی از راه دور

دردناک است. این خبر واقعن دردناکه و نشان می دهد که جمهوری اسلامی به چه هیولایی تبدیل شده است. فقط خبر را بخوانید تا باورتان شود که چگونه روی یزید ابن معاویه را هم سفید کرده اند:
ماموران اطلاعات سپاه پاسداران ایران، در اقدامی بی‌سابقه با گروگان‌گیری اعضای خانواده یکی از کارمندان تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی، به مدت ۴۰ دقیقه در لندن و با استفاده از چت تصویری از این خبرنگار بی‌بی‌سی بازجویی کرده‌اند.
بر اساس گزارش‌های موثق رسیده به ندای سبز آزادی، در روزهای اخیر و در موج بازداشت‌ها در تهران، خواهر یکی از کارمندان تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی نیز توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت شده و در سلول‌های انفرادی بند دو الف زندان اوین نگه داشته شده است. ماموران امنیتی سپاه بعد از فشارهای زیاد به این فرد، از طریق او با خواهرش در لندن تماس گرفته و از او خواسته‌اند با آنها صحبت کند تا خواهرش را آزاد کنند.
بر اساس این گزارش، این خبرنگار بی‌بی‌سی بعد از مشورت با رئیس ارشد بخش فارسی و عدم ممانعت جدی او، از خانه خود در شهر لندن با ماموران امنیتی سپاه به مدت ۴۰ دقیقه چت تصویری کرده است به نحوی که ماموران سپاه این خبرنگار را می‌دیده‌اند اما او فقط صدای آنها را می‌شنیده است.
بعد از این بازجویی، خواهر این خبرنگار از زندان آزاد شده است. او بعد از آزادی به خواهر خود اعلام کرده که در زندان اعترافات دروغین مفصلی درباره ارتباط خود با بی‌بی‌سی فارسی انجام داده که به صورت تلویزیونی ضبط شده است.
بر اساس همین گزارش ماموران امنیتی سپاه در زندان اوین درست قبل از آزاد کردن خواهر این خبرنگار، او را به سلول مرضیه رسولی، خبرنگاری که بیش از دو هفته پیش بازداشت شده، برده‌اند تا خانم رسولی را تشویق کند که او هم به رابطه نداشته خود با بی‌بی‌سی فارسی اعتراف کند.
به این ترتیب به نظر می‌رسد دلیل موج بازداشت‌های اخیر از جمله بازداشت پرستو دوکوهکی، مرضیه رسولی و سهام‌الدین بورقانی کاملاً روشن می‌شود. اطلاعات سپاه قصد دارد در پروژه جدید خود با فشار شدید بر روزنامه‌نگارانی که به دلیل سابقه خود در مطبوعات، ارتباطات دوستانه‌ای با بعضی روزنامه‌نگاران بی‌بی‌سی فارسی دارند از آنها اعتراف بگیرد که با این رسانه در ارتباط کاری بوده‌اند. این در حالی است که تحقیقات ندای سبز آزادی نشان می‌دهد که این افراد علی‌رغم داشتن دوستان قدیمی در بی‌بی‌سی فارسی به هر دلیل در همه این سال‌ها هیچ‌گونه ارتباط کاری با این رسانه نداشته‌اند. 
با این همه آنچه دردناک تر است واکنش مدیران بخش فارسی بی بی سی بوده که به جای حمایت از خبرنگارشان او را برای طعمه شدن راضی کرده اند. وحشتناک است این رفتار! وحشتناک!

۲ نظر:

ناشناس گفت...

اصلا تعجب آور نیست. این بی بی سی همان بی بی سی یی است که توابان در هم شکسته ی زندان اوین را روی خط می آورد و در حضور بازجویان آنها مجبور بودند بر علیه سازمان های سیاسی که قبلا به آنها وابسته بوده اند لجن پراکنی کنند. تعجب آور اعتمادی است که بعضی از ایرانیها به این رسانه دارند

ناشناس گفت...

حالا کی بوده این خانم روزنامه نگار؟؟میترسید آبروی نداشته جمهوری اسلامی برود؟خوب اسمشو بگید لطفا