۱۳۹۰ شهریور ۲۴, پنجشنبه

اجرای حکم شلاق برای سمیه توحیدلو!

برای نخستین بار طی دو سال گذشته، در دستگاه قضایی کشور، حکم شلاق یک زندان سیاسی روز گذشته در حالی اجرا شده است که دست و پای او را با زنجیر بسته بودند. در این باره یکی از روزنامه نگاران که همسرش زندانی است از اوین خبر می دهد که : « سمیه توحید لو، از فعالان ستاد پویش خاتمی، زندانی سیاسی حوادث پس از انتخابات سال 1388 را امروز شلاق زده اند! »  این در حالی است که سمیه توحیدلو در جریان حوادث پس از انتخابات به مدت دو ماه را در زندان محبوس بود.


سمیه در وبلاگش ( بر ساحل سلامت ) درباره دیروز نوشته: « خوشحال باش. قصدت تحقیر بود. اعتراف می کنم احساس تحقیر شدگی تمام وجودم را سوزاند. آنقدر که گمان نبرم که تکرار شدنی باشد.
بالاخره تتمه آن انشای بلند بالا تعزیرش برایت ماند.
برای من چه ماند؟ همان آیات ِ همیشه . جلوی رویت تفال زدم و خواندمش. زیر فشار . همان که ساحران سحرشان را افکندند و تنها خدا به موسی می گوید تو چوبدستی خود را بیانداز و نترس !‌
شیرینی آیه را وقتی درگیر سحرت بودی و ریسمان های ساحری را در دست داشتی نمی توانستی بچشی. هرچند که نه موسایی در کار بود و نه چوبدستی ای ،‌ولی دلی بود که امروز را فراموش نمی کند. هیچوقت.
امروز تحقیر شدم. حتی غرورم شکست. اما بزرگی و کوچکی دست خداست و اوست که هست. اگر نبود که دق می کردیم در این روزها!‌
مختوم شد. اما شد؟ »
آنچه امروز بر سر سمیه رفت، نه تحقیر وی یا زنان سبز ایران، که تحقیر دستگاه قضایی است که مختلسان 3 هزار میلیارد تومانی را رها کرده و یک وبلاگ نویس را به جرم عضویت در ستاد پویش خاتمی شلاق می زند!

۶ نظر:

ناشناس گفت...

دهانت را می‌بویند
مبادا که گفته باشی دوستت می‌دارم.
دلت را می‌بویند

روزگارِ غریبی‌ست، نازنین

و عشق را
کنارِ تیرکِ راهبند
تازیانه می‌زنند.

عشق را در پستوی خانه نهان باید کرد

ناشناس گفت...

خواهرم قوی باش. اینان باید یکجوری زهرشان را بریزند. اینها که نمی توانند مختلسان ۳ میلیارد دلاری را بگیرند. زورشان به دانشجویان فهیمی چون تو می رسد. اینان در چشم جهانیان خوار و ذلیل شده اند. ریشه ندارند و بزودی تنه شان خواهد ریخت. خدا بالاتر از همه اینهاست. من بر زخمهای تو بوسه می زنم و بر زن بودن خود می بالم که زنانی چون تو سرافرازمان می کند.

ناشناس گفت...

parvin hastam az alman nemidunam chi begam man dar mogabele in afrad ehsase kochegi va hegarat mikonam inha zanane shoj va masole ma hastand ke omidvaram rozi be salamat az zendan kharej shavand va tloe azadi ra jashn begirand va be omide nabodie erteja dorod bar inzanan

ناشناس گفت...

ما را چه شده؟ ما که اگر یکنفر در محله مان به یک دختر متلک می گفت به محله ی طرف می رفتیم و همانجا کتکش می زدیم حالا ایستاده ایم و فقط ابرو در هم می کنیم. هر بلایی سرمان می آید هیچ واکنشی نشان نمی دهیم. مبلغی را از جیبمان می زنند که با آن می توان برای حدود 350 هزار نفر اشتغال ایجاد کرد و ما ساکتیم. در زندان ها تجاوز می کنند حرفی نمی زنیم، امثال سمیه را به جرم حق گویی شلاق می زنند ککمان هم نمی گزد، آیا ملتی که به حال خود رحم نمی کند، می تواند به فلاح برسد؟ اگر فقط یک آن باور کنیم که بالاتر از سیاهی رنگی نیست و سرانجام بپا خاستن شهادت در راه حق است دیگر تردید به خود راه نخواهیم داد، منتهی این بار باید مواظب راهزنان و دزدان سرگردنه باشیم تا نتیجه تلاشمان را مصادره نکنند. از اعماق جان یاعلی بگوییم و بساط این ستمگران بی همه چیز را بر سرشان خراب کنیم و کاری کنیم که دنیا با همه بزرگیش برایشان تنگ و زندان شود، بپا خیزیم یاران، به پا خیزیم تا شرمنده نسل های آینده نشویم.

ناشناس گفت...

این آقایی که الان به جرم اختلاس تو زندانه با تمام سرمایش 52 تا کاخونه تو ایران ساخته که تمام تجهزاتش به روزه این سپاهیا و ایثارگران می خوان پولاشو بالا بکشن

ناشناس گفت...

بی جهت خود را به این مبارزین و فعالان سیاسی نچسبانید.شما کجا اینها کجا؟شما ایئولوژی ندارید وبا ارتزاق از کیسه دشمنان ملت فقط چیزهایی می نویسید که به مذاق آنها خوش بیاید همین.
شما با این تیپ خود فقط برای کسب شهرت می نویسید. شما به همین خانم گلشیفته بی حجاب دل ببندید و در کافه ها و رقاص خانه هاصفا کنید. شما کجا و سمیه های آزاده کجا؟
نه شما این کاره نیستید.
ایدئولوژی سمیه با شما زمین تا آسمان فرق دارد.