۱۳۹۰ شهریور ۲۸, دوشنبه

محسن شهرنازدار را به جرم ساختن فیلمی درباره صادق هدایت دستگیر کرده اند!

بالاخره محسن را هم گرفتند. محسن شهرناز دار را! تو را به چه جرمی گرفته اند محسن؟ به جرم دانایی ات؟ به جرم توانایی ات؟ به جرم هوش سرشارت؟ به جرم همه سوابق فرهنگی و هنری ات! از صبح هر چه موبالت را می گیرم جواب نمی دهی ؟ معصومه می گوید مثل موبال خودت که دیگر جواب نداد!
به چه جرمی تو را گرفته اند محسن؟ به جرم ساختن تنها فیلم مستندی که درباره صادق هدایت ساخته شده است؟ چه جرمی بالاتر از این؟ تو صادق هدایت را برای نسل خودت دوباره زنده کرده ای و آنها حق دارند تو را به این جرم بگیرند. آنها حتی از مرده صادق هدایت هم می ترسند! مگر نه این است که کتابهایش همه ممنوع الچاپند؟ 
تو را به چه جرمی گرفته اند محسن؟ به جرم صفحه مهرگانت؟ یادت می آید با چه زحمتی و چه شوقی آن صفحه را هر روز منتشر می کردی؟ 
تو را به چه جرمی گرفته اند محسن؟ به جرم پژوهشهای نابت در باب موسیقی دستگاهی و موسیقی فولکلور و محلی ایران؟ به جرم همکاری با دایره المعارف اسلامی ؟
تو را به چه جرمی گرفته اند محسن؟ به جرم مدخل نویسی برای آن دایره المعارف سترگ؟ به جرم تحقیقات گسترده ای که در باب موسیقی و فرهنگ و هنر این سرزمین کرده ای؟
( این عکس را از محسن هنگامی گرفتم که برای همیشه از روزنامه ایران به یغما رفته توسط کاوه اشتهاردی می رفت! )

البته در این باره حق داشته اند که این جماعت اصلن نمی دانند هنر چیست و جز مدح و ثنای سلطان خامنه ای حرفی برای گفتن ندارند برادر!
بیچاره بازجویت که نمی داند با چه اعجوبه ای سر و کار دارد و حتی نمی تواند در برابر نگاه ژرف تو و کلام و منش و گفتارت اندکی برابری کند.
آی جماعت افسارگسیخته لاابالی بی قید و بند که جز بند و زنجیر و زندان، علاج دیگری برای خفه کردن صداها و فرو بستن اندیشه ها ندارید! آی سگان هار! رها کنید محسن را ! مگر این مملکت چند نفر مثال محسن شهرناز دارد که شما بازداشتش می کنید؟ شما حتی نمی توانید در برابر دانش و اندیشه توانای او اندکی پا به پا شوید! 
رهایش کنید محسن را!

۳ نظر:

ویدا گفت...

چرا نباید محسن در بازداشت باشد زمانی که اختلاس گران بزرگ آزادانه پرسه می زنند ! جرا باید محسن در میان ما باشد در صورتیکه سردمداران حکومتی از سایه های خویش وحشت دارند ! و هزاران شاید دیگر .....
باور کنید جوانه هایی که محسن کاشته است در حال سبز شدن هستند و این خود باعث امیدواری بیشتر من به جوانان سرزمین به غارت رفته است . شاد باشید و سبز بمانید .....

ناشناس گفت...

تا بوده همين بوده .
محسن جان ، دشمنانت آن چنان حقيرند كه حتي شرم دارم بگويم تو مرد اين ميداني ، كدام ميدان ، كدام نبرد ؟ دشمن تو جنگ باخته را چگونه ميتواند ادامه دهد؟ مگر نه اين كه بر تمام آزادگان تاريخ چنين رفته است؟ مگر نه اين كه هميشه علائم زوال ديكتاتوري در تاريخ همين ها بوده كه ما امروز ميبينيم.؟
انديشه هايت از تو انساني ساخته كه شك ندارم از تلخي امروز خم به ابرو نمي آوري.
چهره خندانت را مي بينم كه از بلاهت مزدوراني مي گويد كه چند روزي تلاش كردند به راهي به درون افكارت بيابند .خو ش حالم كه خوب ميداني حماقت اين جماعت مزدرور راصبر پيشه كردن تنها چاره است.
سر بلند بمان كه ايران به تو و امثال تو افتخار مي كند .

هميشه سر بلند بمان كه ايران به تو افتخار مي كند .  

Arian Risbaf گفت...

رهایش کنید... رفیقِ نوجوانی‌های کویر و جوانی‌های روزنامه ی ایران و مهرگانم را.... درود بر شرافت و قلمت احمد جان...