۱۳۹۰ مرداد ۲۹, شنبه

دنیای مازوخیستی حاکمان جمهوری اسلامی

دنیای دیوانگان این روزها با خبرهای اعجاب آور خود همه را غافلگیر می کند. پس از ممنوعیت عشقبازی خسرو و شیرین و بیژن و منیژه در بستر اساطیری تاریخ پر شکوه ایرانیان، حالا نوبت به پلنگ صورتی و پت و مت رسیده است که متهم به سکولاریسم بشوند!
سایت احمد توکلی نماینده اصولگرای مخلص « آقا » در مطلبی نوشته است: « پلنگ صورتی و پت‌ومت مروج سكولاریسم هستند! » باور کنید جک تعریف نمی کنم نویسنده این مطلب در سایت فردا نوشته است: «  یكشنبه گذشته مورخ بیست و سوم مرداد 1390، شبكه تهران قسمتی از سری جدید انیمیشن «پلنگ صورتی» را پخش كرد كه به عقیده نگارنده مصداق روشن آموزش سكولاریسم بود! »
داستان مورد اشاره نویسنده مطلب از این قرار است که : « دو همسایه پلنگ صورتی با یكدیگر درگیر شده اند. علت درگیری هم این است كه یكی از همسایه ها (كه سیبیل دارد ولی ریش ندارد) به ریش داشتن و سیبیل نداشتن همسایه دیگر معترض است؛ و بالعكس! در پایان، راه حلی كه «پلنگ صورتی» برای حل این معضل ارائه می دهد، «حذف» و تراشیدن همزمان «سیبیل» و «ریش» این دو همسایه است.
نویسنده در ادامه نوشته است: « هر چند نمادهای موجود در این انیمیشن نیز قابل بررسی هستند، اما ارتباط داستان فوق الذكر با ایده سكولاریسم به قدری واضح است كه نیازی به توضیح اضافه احساس نمی شود.
نویسنده بدون آنکه بگوید این داستان سکولار است چون با تراشیدن ریش به پایان می رسد نوشته اش را اینگونه به پایان می برد: « در همین راستا، متن بالا صرفاً تذكری است تا ان شاء الله در آینده نظارت بیشتری روی برنامه های ویژه كودكان صورت گیرد، تا در این برنامه ها شاهد ترویج فرهنگ غربی نباشیم (كه البته در مواردی مانند برنامه پت و مت مسبوق به سابقه هم هست). »
ظاهراً احمد توکلی بعد از لاشی خواندن دانشجویان دختر اینبار به پت و مت و پلنگ صورتی گیر داده است!

هیچ نظری موجود نیست: