۱۳۹۰ مرداد ۱۷, دوشنبه

رهبری که اصلاً فرزانه نیست!

یاران سلطان خامنه ای همیشه و همه جا تلاش می کنند که او را رهبری عالم و فرزانه نشان دهند که همه چیز می داند و به مرحله فرزانگی رسیده است! آنها نه تنها از وی بتی ساخته اند که پرستیدنش عین پرستیدن خداست، بلکه تلاش می کنند تا با تقدس بخشیدن به همه اعمال و رفتار او، قداستی به او ببخشند که حتی از بد تولد نیز همراهش بوده است و ماجرای حکایت آیت الله سعیدی که مدعی شد سلطان خامنه ای « یا علی گویان » پا به عرصه گیتی گذاشته از همین دست است!
با این همه سخنان امروز خامنه ای نشان می دهد که او مدتهاست که نه تنها از فرزانگی بدور افتاده، بلکه در تلاشی آشکار قصد جعل کردن تاریخ و مصادره به مطلوب آن را دارد!
او در سخنان خود خاتمی را تقبیح کرده که چرا مدح کسانی چون « آبراهام لینکلن » را کرده است و بعد با جعل تاریخ ادامه داده است که : « اما رئیس‌جمهور سبک‌سر آمریکا بلافاصله جمهوری اسلامی ایران را محور شرارت نامید.»این سخنان خامنه‌ای اشاره مستقیم به مصاحبه تلویزیونی محمد خاتمی که به صورت مستقیم در آمریکا پخش می شد و در دی ماه سال ۷۶ اتفاق افتاد دارد  که خاتمی در این مصاحبه به ویژگی‌های مثبت مردم آمریکا و چهره‌هایی چون آبراهام لینکلن و نزدیکی ملت‌های ایران و آمریکا اشاره کرده بود.
این ادعای خامنه ای نشان می دهد که او در عوالم مالیخولیایی خود چنان گرفتار شده که یادش رفته  سخنان خاتمی درباره لینکلن در دری ماه 1376 بود و در دورانی که کلینتون رئیس جمهور آمریکا بود و آنکه ایران را جزو محور شرارت قرار داد جورج دبلیو بوش بود که پس از ماجرای 11 سپتامبر که در سال 1380 رخ داده بود، ایران و کره شمالی و عراق را جزو محورهای شرارت قرار داد!
اشتباه بزرگ دیگر خامنه ای ادعای او درباره محبوبیت بین المللی ایران بویژه در خاورمیانه است! این ادعا در حالی توسط خامنه ای مطرح می شود که ایران هم اکنون در بدترین وضعیت خود از نظر روابط بین الملل قرار دارد و نتایج نظرسنجی موسسه "زگبی" آمریکا که روز پنجشنبه ۲۸ ژوئیه / ۶ مرداد 1390 منتشر شد نشان می دهد که هم اکنون ۸۵ درصد مردم عربستان سعودی، ۸۳ درصد مردم مراکش و ۸۰ درصد شهروندان امارات متحده عربی سیاست ایران را در منطقه منفی ارزیابی می‌کنند.
حتی در لبنان که از کمک‌های سرشار جمهوری اسلامی برخوردار است، ۴۲ درصد پرسش شوندگان گفته‌اند که نقش جمهوری اسلامی را در منطقه مثبت نمی‌دانند.
تارنمای شبکه تلویزیونی العربیه به نقل از تحلیل‌گران موسسه زگبی نوشته است: «اوج بدبینی مردم کشورهای عرب نسبت به ایران با خیزش‌های مردمی اخیر این کشورها همزمان بوده است. تناقض مواضع ایران نسبت به انقلاب‌های مردم عرب به ویژه در برخورد با سوریه، بحرین و مصر، عرب‌ها را متقاعد کرده که این مواضع بر اساس شیعه یا سنی بودن مردم کشورها اتخاذ شده است.»
همین دو مورد فوق نشان می دهد که خامنه ای در چنبره ای از خودخواهی و دروغ، اسیر همان بیماریهایی شده است که اغلب مستبدان تاریخ می شوند. راهی که خامنه ای می رود همان راهی است که محمدرضا پهلوی رفت. با این تفاوت که با سقوط پهلوی، اسلام و اعتقادات میلیونها انسان سقوط نکرد، اما با سقوط خامنه ای اعتقادات میلیونها ایرانی به اسلام دچار سقوطی بی بازگشت خواهد شد!

۲ نظر:

ناشناس گفت...

نه تنها فرزانه هست بلکه رهبر مسلمین جهان هم هست با 6 ملا سواد بدبخت اسلامی که فرزانه اش این باشه که خودش را از قطار پرت میکنه

Ramın گفت...

فرزانه نیست ریحانه است!!!