۱۳۹۰ تیر ۱۴, سه‌شنبه

تشویق شجریان و پناهی در مراسم بزرگداشت محمد نوری، علی رغم سانسور مجریان برنامه

خواندن برخی خبرها آدم را خوشحال می کند. از اینکه مردم هستند. زنده اند و می بینند و می دانند آدمی سرشار می شود. مثل خبر حضور جعفر پناهی در مراسم بزرگداشت محمد نوری و صدا زدن نامش توسط مردمی که باشعورند و می دانند و سکوتشان از رضایت نیست!
درباره حوادث دیشب و مراسم بزرگداشت محمد نوری، وب سایت 24 نوشته است: « مراسم بزرگداشت محمد نوری یکشنبه شب با حضور حمید شاه آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از نویسندگان و هنرمندان موسیقی، سینما،تئاتر و تلوزیون در تالار وحدت برگزار شدکه همراه با حاشیه هایی بود.
به نوشته این وب سایت در این مراسم زمانی که مجری از بزرگان موسیقی ایران یاد می کرد؛ وقتی نام محمدرضا شجریان را برد؛ تمام سالن یکپارچه او را تشویق کردند و تا دقایقی حضار در سالن، به صورت ممتد استاد آواز ایران را تشویق می کردند.
حضور یکباره «جعفر پناهی» که در میان برنامه وارد تالار وحدت شد نیز با تشویق بی نظیر مردم همراه شد به طوری که عده ای یکپارچه او را صدا می کردند «پناهی...پناهی...» جعفر پناهی نیز در میان تشویق مردم که با کوبیدن پاهایشان به کف سالن همراه بود؛ کنار فرزند پروفسور حسابی نشست.
در این مراسم که چهره های مختلفی از هنرمندان موسیقی و سینما نیز حضور داشتند، مانی رهنما، رضا یزدانی و خشایار اعتمادی برنامه اجرا کردند.
در این مراسم از همسر زنده یاد محمد نوری، دختر زنده یاد فریدون مشیری و «محمد سریر» توسط حمید شاه آبادی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد میرزمانی مدیر دفتر موسیقی تقدیر شد.
یکی از دوستان نوشته که مجریان برنامه تلاش زیادی کردند که نامی از پناهی و شجریان نبرند و مردم با صدا زدن ممتد آنان، مجریان را مجبور به اعلام آنان کردند.

۱ نظر:

پیرفرزانه گفت...

گزارش کامل تر مراسم را از این آدرس بخوانید.
http://pirefarzaneh2.blogspot
.com/2011/07/blog-post_04.html
ضمنا نام محمدرضا شجریان را خود مجری گفت تا از مسئولین بخواهد که ربنایش امسال در ماه رمضان به خانه های مردم میهمان باشد . من شخصا از فرزاد جمشیدی بعنوان مجری تلویزیون این انتظار را نداشتم و آن شب خوب فهمیدم که در موردش قضاوت بی جا کرده بودم .