۱۳۹۰ تیر ۱۸, شنبه

فاجعه ای دیگر این بار در زندان رجایی شهر در شرف وقوع است/جان حشمت الله طبرزدی در خطر است

از ایران خبر می رسد که مسئولان امنیتی زندان رجایی شهر کرج علیرغم عارضه قلبی که برای حشمت الله طبرزدی رخ داده است، مانع از درمان وی در بهداری زندان یا بیمارستان  شده اند.
در این باره کميته دانشجويی دفاع از زندانيان سياسی طی خبری اعلام کرده « حشمت الله طبرزدی دبيرکل ۵۳ سله جبهه دمکراتيک ايران و زندانی سياسی محبوس در زندان رجايی شهر کرج (گوهردشت) دچار عارضه ی قلبی شد. »
به نوشته وب سایت این کمیته با وجود عارضه قلبی مهندس طبرزدی و خطر جدی که سلامت اين زندانی سياسی را تهديد می کند، مسئولان اين زندان از رسيدگی و درمان وی خودداری کرده و از انتقال وی به بهداری زندان و يا مراکز درمانی جلوگيری کرده اند.
جبهه متحد دانشجويی ساعتی پيش با اعلام اين خبر، سلطان خامنه ای را مسئول مستقيم جان  طبرزدی و ساير زندانيان سياسی عنوان کرد.
طی هفته های گذشته نيز خودداری مسئولان زندان و بی تفاوتی عامدانه مسئولان قضايی جمهوری اسلامی نسبت به وضعيت سلامت زندانيان سياسی منجر به سکته قلبی و مرگ رضا هدی هدی صابر روزنامه نگار، فعال ملی مذهبی و زندانی سياسی بند ۳۵۰ زندان اوين گرديد که اين مساله نگرانی ها را در مورد وضعيت خطرناک مهندس حشمت الله طبرزدی افزايش می دهد.
مهندس حشمت الله طبرزدی در ۱۸ تيرماه ۷۸ در بازداشت بود و امروز نير در ۱۸ تير ۱۲ سال بعد در زندان است و رنج های فراوانی زا طی ۱۲ سال گذشته تحمل کرده است.
آقای طبرزدی که نقش مهمی در راه اندازی جنبش دانشجويی مستقل و سکولار دمکرات -در قالب جبهه متحد دانشجويی- و سپس ايجاد فعاليت های اعتراضی خيابانی -در قالب جبهه دمکراتيک ايران- در دهه گذشته داشته است همواره مورد غضب نهادهای امنيتی و قضايی قرار گرفته و بارها دستگير و زندانی شده است.
باید مجامع جهانی را از طریق اطلاع رسانی گسترده نسبت به ظلم وجنایت رژیم علیه زندانیان سیاسی و عقیدتی آگاه کرد! هر کس می تواند در این باره اطلاع رسانی کند!

هیچ نظری موجود نیست: