۱۳۹۰ تیر ۱۵, چهارشنبه

آزاده اردکانی، معلم خصوصی مشایی و بقایی و رئیس موزه ملی بازداشت شد

بالاخره گرفتندش! او اطلاعات زیادی درباره بقایی و مشایی دارد و همه خبرنگاران اجتماعی به خوبی او را می شناسند. خانم معلمی که یک شبه رئیس سایت میراث آریا شد و یک شبه رئیس موزه ملی ایران. آن هم در شرایطی که سنش کمتر از 30 سال است!
حالا وب سایت آینده نیوز خبر دستگیری اش را تائید کرده است و نوشته : « به رغم اطلاعیه روز گذشته سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، بررسی‌های خبرنگار "آینده" از منابع موثق و گوناگون، از صحت بازداشت خانم آزاده اردكانی حكایت دارد.
طبق این اخبار خانم تهمینه دانیالی، معاون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز بازداشت شده است.


با دستگیری آزاده اردكانی، معلم خصوصی زبان انگلیسی اسفندیار رحیم مشایی و حمید بقایی جریان دستگیری پرونده موسوم به جریان انحرافی به یك قدمی اعضای كابینه رسید.
آزاده اردكانی، دختری كه تا دو سال پیش از این تنها یك لیسانسه میكروبشناسی دانشگاه آزاد بود، پس از تدریس خصوصی زبان انگلیسی به دو تن از نزدیكان احمدی‌نژاد یعنی مشایی و بقایی یكباره نردبان موفقیت را به صورت جهشی طی كرد و تقریبا از صفر به معاونت موزه ملی ایران و سپس به ریاست آن منصوب گردید.
اردكانی كه انتصابش به ریاست موزه ملی ایران بدون تجربه، تحصیلات و تخصص از ابهامات دولت دهم بود، بیش از یك رییس موزه دارای نفوذ بود؛ به نحوی كه از وی به عنوان رابط مشایی با جامعه هنری نام برده می شد و حضورش در كنار هدیه تهرانی و مشایی، مدتها سوژه رسانه های خبری بود.
این سایت همچنین نوشته : « خانم تهمینه دانیالی كه از گذشته با احمدی نژاد ارتباط داشته، در شهرداری تهران به دعوت احمدی نژاد مسئولیت معاونت اجتماعی منطقه 6 را پذیرفته و در دولت احمدی نژاد بعد از مشاور بانوان وزارت جهاد كشاورزی معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شده بود.
روز گذشته بعد از انتشار اخباری در خصوص بازداشت رئیس موزه ملی، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در اطلاعیه ای مطول تلاش كرد این امر را تكذیب كند كه در صورت اصرار بر عدم بازداشت وی، آینده آمادگی دارد تا همین امروز گفت و گوی با اردكانی در دفترش داشته باشد.
دستگیری این دو زن تاثیر زیادی بر منازعات سیاسی آینده ایران خواهد داشت!

هیچ نظری موجود نیست: