۱۳۹۰ تیر ۲۹, چهارشنبه

دیدار سید محمد خاتمی از خانواده میرحسین موسوی و زهرا رهنورد

باید به سید محمد خاتمی بابت تغییر رویه اش تبریک گفت و از رویکرد جدید او استقبال کرد. اینکه امروز سید محمد خاتمی از خانواده زهرا رهنورد و میرحسین موسوی دیدار می کند، اتفاق کمی نیست که بشود آنرا نادیده گرفت.
درباره این دیدار سایت کلمه نوشته است «سید محمد خاتمی روز شنبه و در آستانه نیمه‌ی شعبان و سالروز میلاد امام زمان (عج) با حضور در خانه‌ی پدر و مادر دکتر رهنورد، ضمن دلجویی از احترام‌ السادات نواب‌صفوی مادر این زندانی سیاسی، پدر پیر و بیمار زهرا رهنورد را نیز مورد عیادت قرار داد. در این دیدار که با حضور فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد انجام شد،  فرزندان میرحسین موسوی در پاسخ به  ابراز نگرانی  و سوالات سید محمد خاتمی  درباره وضعیت خانواده و آنچه در پنج ماه گذشته بر آنان گذشته، آخرین وضعیت و شرایط پدر و مادرشان و فشارهای وارده بر  خانواده در این مدت  را توضیح دادند.

آنها با تایید مواردی که در مصاحبه‌ی چندی قبل با مادر زهرا رهنورد مطرح شده بود، از جمله دلنگرانی‌های موجود درباره‌ی وضعیت جسمی موسوی و رهنورد و نیز رفتارهای ناشایست و تهدیدهای ماموران علیه خانواده، به مسائل دیگری در همین زمینه اشاره کردند؛ از جمله محدودیت‌های شدید در ارتباطات مهندس موسوی و دکتر رهنورد با خانواده، انگشت‌شمار بودن تماس‌های تلفنی و ملاقات‌ها که همین تعداد اندک نیز در حضور ماموران امنیتی زن و مرد و تحت نظارت دوربین‌های آنها بوده است.
دختران مهندس موسوی و دکتر رهنورد، همچینین با تاکید بر غیر قانونی بودن حبس و حصر پدر و مادرشان افزودند آنها از حقوق قانونی و متعارف اکثر زندانیان  سیاسی از جمله ملاقات و دسترسی منظم به تلفن نیز بهره‌مند نیستند و این وضعیت موجب نگرانی مضاعف خانواده شده است.
در ادامه‌ی این دیدار، خانم نواب صفوی نیز ضمن تشکر ازحضور سید محمد خاتمی در جمع این خانواده، از تکرار این دیدار در آینده استقبال نمود.

هیچ نظری موجود نیست: