۱۳۹۰ تیر ۲۶, یکشنبه

آنکه باد می کارد، طوفان درو می کند: یک روحانی دیگر به ضرب چاقو از پای درآمد

کسی که باد می کارد نباید از درو کردن طوفان فغان و هوار کند. اینکه خبرگزاری فارس خبر از وخامت حال یک روحانی پس از درگیری در بلوار پروین تهرانپارس می دهد، نشانه ای از طوفانی است که در راه است. طوفانی که باعث و بانی اش نظام سلطانی خامنه ای و محتسبانی است که به اسم امر به معروف و نهی از منکر خون مردم را در شیشه کرده اند!
دو ماه پس از آنکه خبرگزاریهای ایران از حمله به یک روحانی به دلیل آنچه آنها اجرای امر به معروف و نهی از منکر می خواندند، خبر داده بودند خبرگزاری امنیتی فارس از کشته شدن یک روحانی در تهرانپارس تهران خبر می دهد و می نویسد: « این طلبه جوان به همراه دوستانش از سوي اراذل و اوباش كه حدود 6 نفر بودند مورد حمله قرار گرفت و از ناحيه شاهرگ به شدت زخمي شد. »
به نوشته این رسانه امنیتی « نيمه‌ شب گذشته راكبان يك خودروي پرايد قصد آزار و اذيت چند خانم جوان با ظاهر و پوشش معمولي در چهارراه سيدالشهدا واقع در بلوار پروين (تهرانپارس) را داشتند كه با اعتراض چند نفر از جوانان محل كه از هيئت عازم منزل بودند، درگيري آغاز شد. در جريان اين درگيري، يك طلبه جوان كه به همراه دو نوجوان به رفتار ناشايست راكبان خودروي پرايد و موتورسيكلتي كه همراه آنها بود، اعتراض كرد، از سوي يكي از راكبان پرايد و از ناحيه شاهرگ گردن مورد اصابت چاقو قرار گرفت.
اين روحانی به همراه دوستانش از سوي اين افراد كه حدود 6 نفر بودند مورد حمله قرار گرفت كه وي از ناحيه شاهرگ به شدت زخمي شده است و پس از انتقال به بيمارستان عرفان، ساعت 5 صبح مورد جراحي قرار گرفته و در حال حاضر اين طلبه بيهوش است اما به گفته پزشكان احتمال دارد به خاطر خونريزي شديد و نرسيدن خون به مغز دچار ضايعه مغزي شود.
این اتفاق در حالی رخ می دهد که در دهمین روز ارديبهشت ماه سال جاري در خيابان سي متري نيروي هوايي که حوزه کلانتري 128 تهران نو بوده، یک روحانی دیگر به نام سيد محمود مصطفوي  مورد حمله جوانان تهرانی قرار گرفته بود و از ناحيه چشم سمت چپ مضروب شده بود.
این در حالی است که همچنین چندی پیش حجت الاسلام فرزاد فروزش امام جماعت دانشگاه علوم پزشکی تهران که برای نجات یک دختر جوان از چنگال دو نفر از اراذل و اوباش از جان‌گذشتگی کرد، در آستانه نابینایی چشم راست خود قرار گرفت اما با عمل جراحی چشم در بیمارستان رسول‌ اکرم(ص) خطر تخلیه چشم او برطرف شد.
من قصد ندارم به هیچ وجه خشونت را ترویج کنم، اما از قدیم گفته اند از هر دست که بدهی از همان دست می گیری. نتیجه سختگیری و اذیت و آزار مردم به اسم دین همین می شود که جوانان خشمگین خودشان راهکار حل مشکلاتشان را بیابند.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

من با اولین جمله موافقم "کسی که باد می کارد ... " ولی با بتیجه گیریتان اصلا موافق نیستم. "جوانان خود راهکار را پیدا می کنند " این راهکار نیست و آنها هم احتمالا جز جمعی اوباش نبودند که براحتی با چاقو گلوی دیگری را می برند , هر که می خواهد باشد آخوند یا دکتر یا .... ولی بادی که این رژیم کاشته در سیستم شکست خورده تربیتی است که قرار بود جوانانی همه مومن و مسلمان بار بیاورد , در اقتصاد ضعیف و ناکار آمد است که ملیونها جوان بیکار را راهی جامعه ای بی اخلاق با اختلاف طبقاتی بی حد کرده.