۱۳۹۰ تیر ۲۲, چهارشنبه

پگاه آهنگرانی به جرم پوشش اخبار جام جهانی فوتبال زنان دستگیر شد

دستگیری پگاه آهنگرانی خبر خطرناکی است. معنای این خبر چیزی جز رسیدن موج دستگیریها به هنرمندان مشهور نیست و پس از  دستگیری جعفر پناهی و رامین پرچمی، دستگیری پگاه آهنگرانی می تواند زنگ هشداری باشد برای جامعه هنری که حکومت از حسن شهرت هنرمندان هم نمی ترسد.
بنا به نوشته وب سایت العربیه « پگاه آهنگرانی سه روز است که در بازداشت به سر می برد! » به احتمال فراوان علت دستگیری پگاه آهنگرانی پوشش دادن بازیهای جام جهانی فوتبال زنان در آلمان است که او با همکاری دویچه وله این کار را بر عهده گرفته بود. درباره دستگیری اش العربیه می نویسد: «  بنا بر اخبار رسیده در این مدت پگاه آهنگرانی با خانواده خود تماسی نگرفته و از محل نگهداری او اطلاعی در دست نیست.
هنوز در مورد اتهامات احتمالی این بازیگر خبری منتشرنشده است.پگاه آهنگرانی بازیگر وفرزند منیژه حکمت از کارگردانان ایرانی و جمشید آهنگرانی کارگردان فیلم های " جوانمرد " و " شبیخون " است.
او در دوره انتخابات ریاست جمهوری دو سال پیش ایران در ستاد میرحسین موسوی نامزد معترض به انتخابات ریاست جمهوری فعال بوده است.
پگاه آهنگرانی در روزهای پس از انتخابات احضار و مورد بازجویی قرار گرفته بود.
پیش از این اعلام شده بود پگاه آهنگرانی قصد دارد جام جهانی فوتبال زنان را برای شبکه خبری دویچه وله آلمان پوشش دهد.
آهنگرانی پیش از این جشنواره فیلم برلین را برای این شبکه پوشش داده بود.
مریم مجد عکاس مطبوعات ایران که برای عکاسی از جام جهانی فوتبال زنان عازم آلمان بود ژوئن گذشته در فرودگاه تهران بازداشت شده بود.»

هیچ نظری موجود نیست: