۱۳۸۹ اسفند ۱۷, سه‌شنبه

هاشمی رفسنجانی: جمهوری اسلامی در حال متلاشی شدن است/ کسی خامنه ای را آدم حساب نمی کند

به نظر من مهمتر از کنار گذاشته شدن هاشمی رفسنجانی از ریاست خبرگان حرفهای امروز اوست. باید با دقت حرفهای امروزش را مرور کنیم. او در سخنان امروزش نکاتی را گفته است که در تاریخ خواهد ماند.
1- مهمترین بخش این سخنان آن جاست که هاشمی می گوید: « نگذاريم مسائلی که حقيقتا نبايد به پای رهبری نوشته شود به پای ايشان نوشته شود. البته خود ايشان هوشيار و مواظب هستند، اما می‌بينيم که چند روز بعد از نصايح ايشان به حرف‌ شان گوش داده نمی‌شود.»
جان کلام هاشمی این است که پس از انتخابات و اشتباهات مکرر خامنه ای، رهبر نظام سیاسی حاکم بر ایران دیگر ارزش و اعتباری حتی نزد هوادارانش هم ندارد و به قول معروف کسی اصلن برای خامنه ای تره هم خورد نمی کند.
2- هاشمی به زیرکی به متلاشی شدن نظام جمهوری اسلامی اعتراف می کند. آنجا که می گوید: «اگر مردم وفادار باشند...مشکلی نخواهد بود ولی تفرقه دارد جدی می شود و بايد تلاش کنيم مردم را منسجم نگه داريم.»
معنای ساده شده این حرف این است که نظام جمهوری اسلامی دیگر متلاشی شده است. چون مردم دیگر به این نظام وفادار نیستند. او می گوید : « تفرقه دارد جدی می شود. » این یعنی فروپاشی کامل نظامی که بوی الرحمانش بلند شده است.
3- هاشمی در بخش دیگری از سخنانش تصريح می کند که «با زور و ترساندن کار پيش نمی ‌رود. البته در اسلام زور، ترساندن و تعزيرات و مجازات وجود دارد، اما مردم را بايد معتقد به احکام بار بياوريم.»
او حرفهایش را غیر مستقیم به خامنه ای زده است. او به یاد خامنه ای می آورد که زور و ارعاب و تهدید هم چاره ساز این فروپاشی وحشتناک نظام نیست.
حرفهای امروز هاشمی رفسنجانی در تاریخ ثبت خواهد شد. من در این تردید ندارم. 

هیچ نظری موجود نیست: