۱۳۸۹ اسفند ۱۲, پنجشنبه

خشونت،خشونت می آورد

داشتم وبلاگ حسین قدیانی را می خواندم که ظاهرن از برادران بازجوست و به قول خودش دستی هم به قلم دارد. دیدم ضمن فاش کردن نام واقعی کسی که به فائزه هاشمی فحاشی کرده است، خشونت کلامی سعید تاجیک ( کسی که به زعم او به فائزه هاشمی توهین کرده است ) را تائید کرده و آن را برداشت درستی از کردار و رفتار حضرت علی دانسته است و به نهج البلاغه استناد کرده. با این همه آنچه در این نوشته دردناک است خطاب نویسنده است که از خوانندگان خود می خواهد به سعید تاجیک فحش ندهد! و عجبا که خوانندگانش بدترینها را نثار او و دیگران و حتی رهبر ایران کرده اند. و البته تمام فحشها ظاهرن پاک شده است و تنها پیامهای تائیدی در وبلاگ مانده اند.
یادم افتاد این کلام معروف را که خشونت، خشونت می آورد. مشکل برادران بازجویی نظیر حسین قدیانی و تاجیک این است که خشونت آنها، موجب باز تولید خشونتی می شود که تنها متوجه آنها نیست. بلکه متوجه شخص اول نظام است. و این سلسله مدور تا جایی می رود که به فروپاشی نظامی بیانجامد که جرثومه استبداد دینی است. البته فروپاشی که کمترین قیمت آن فروپاشی نظام ارزشی و اخلاق اجتماعی در جامعه ایران خواهد بود.
من در اینجا عکسی از پیامی که احتمالن تا الان پاک شده را برایتان می گذارم تا ببینید. قضاوت با خود شما!

۱ نظر:

ناشناس گفت...

این پیام و که سرشار از فحش است رو خود شما نوشتید به این دلیل که هنوز بررسی نشده وفقط خود نگارنده می تونه اون رو ببینه خیلی ضایع کردی سوتی