۱۳۹۰ فروردین ۶, شنبه

بیچاره امیری!

برخی منابع خبری در تهران خبر می دهند که شهرام امیری، دانشمند هسته ای که سال گذشته با ادعای ربوده شدن توسط ماموران سی آی ای از آمریکا به ایران برگشت، تحت شکنجه های شدید فیزیکی و روانی اتهام جاسوسی برای آمریکا را پذیرفته است.
از همان ابتدا هم معلوم بود داستان بازگشت شهرام امیری دانشمند هسته ای که آمریکا را متهم به ربودن خود کرده بود به ایران، مشکوک است و داستان همانی نیست که جمهوری اسلامی تعریف می کند و اصلاً ربودنی در کار نبوده و اصل ماجرا فرار خود امیری از ایران بوده و اینکه احتمالن خانواده اش مخالف رفتن به آمریکا بوده اند و یا نتوانسته اند که بروند و گروگان جمهوری اسلامی شده بودند و بالاخره فشار ماموران امنیتی و اطلاعاتی کارگر شده بود و امیری را به لطایف الحیل به ایران بازگرداندند.
حالا سایت " ایران بریفینگ "  خبر داده که شهرام امیری که آمریکا را متهم به ربودن خود کرده بود و به عنوان "قهرمان ملی" به ایران بازگشت، هم اینک به "جاسوسی و اقدام علیه امنیت ملی" متهم شده است.
این سایت تاکید کرده که امیری دوم مارس جاری در دادگاه نظامی حاضر و به تماس غیر قانونی با کشورهای دشمن، "اقدام علیه امنیت ملی و دادن اطلاعات محرمانه به دشمن" متهم شده است. بنا بر این گزارش محاکمه امیری سری بود و احتمال داد جلسه های دادگاه در ماه های آینده نیز ادامه یابد.
این خبر درحالی منتشر شده است که پیشتر خبرهایی درباره قرار دادن امیری در "خانه امن وزارت اطلاعات" در شرق تهران و سپس انتقال دادن او به زندان نظامی "حشمتیه" منتشر شده بود.

هیچ نظری موجود نیست: