۱۳۸۹ اسفند ۲۳, دوشنبه

جامعه مدرسین و طلاب قم و نجف خطاب به خامنه ای: شما بدتر از قذافی و مبارک هستید، رفتارتان را عوض کنید

نامه ای منتشر شده از سوی جامعه مدرسین و طلاب قم و نجف خطاب به رهبر نظام سیاسی حاکم بر ایران، تند، بر پروا و شجاعانه است. آنها طی نامه ای شدید اللحن خطاب به سید علی خامنه ای می نویسند: "  شما نمونه ای کامل تر از دیکتاتور جنایتکار لیبی، معمر قذافی در ایران هستید که برای دو روز حکومت بیشتر و غارت بیت المال و منابع ایران، حاضر به انجام هر گونه جنایت هستید. شما برای مداحان و ثناگویان بارگاه خلافت غصبی خود، بی حساب از اموالی که می بایست صرف هزینه آبادانی و سازندگی کشور شود، خرج کردید و اخیرا برای باج دهی به گماردگان خود در مجلس زینتی خبرگان، مجلس و شورای نگهبان را به لغو بازرسی اموال ایشان پس از دوره عضویت در این مجلس امر نموده اید."
نویسندگان نامه ضمن زیر سئوال بردن مقام ولایت و مرجعیت خامنه ای در بند دوم این نامه نوشته اند: " رحلت مرحوم آیت الله العظمی اراکی را به خاطر دارید؟ و خوب می دانید که چگونه چماق به دستان را به قم فرستادید و با کودتایی ننگین در حوزه علمیه قم، اعضاء جامعه جعلی مدرسین حوزه علمیه قم را وادار کردید تا نام شما را هم در ردیف با مراجع تقلید قرار دهند. "

در بند سوم این نامه هم آمده است: " آیا یک شبه آیت الله شدن و رهبری کشور را به عهده گرفتن برای جاه طلبی شما کافی نبود که اکنون فراموش کرده اید خود نیز موظف به تقلید یکی از مراجع تقلید شیعه هستید و با کمال وقاحت کوس مرجعیت می زنید و در تاریخ به عنوان یکی از غاصبین این مقام مقدس نام خود را رقم می زنید؟ مرحوم آیت الله العظمی منتظری قدس سره که در قبال کشتار دهه 60 موضعی تاریخی گرفت و برای رضای خدا از قائم مقامی رهبری کنار کشید، شما را پدرانه از این بلند پروازی ها نهی نمود و جواب شما چیزی جز خصر خانگی برای ایشان، تخریب حسینیه و هتک حرمت ساحت مرجعیت نبود. البته در جمهوری به ظاهر اسلامی، حصر مراجع امری جدید نبود و آیات عظام مرحوم شریعتمداری و سید محمد روحانی اولین قربانیان این بی احترامی به ساحت مرجعیت بودند. "
این نامه به گمانم تاریخی خواهد شد. سندی دیگر که تاریخ درباره صحت و سقم آن قضاوت خواهد کرد.

هیچ نظری موجود نیست: