۱۳۹۰ فروردین ۱۷, چهارشنبه

نهادهای امنیتی: جنبش سبز نتوانست کاری برای دستگیری میرحسین و کروبی انجام دهد

دو سایت امنیتی اطلاعاتی جوان آنلاین و ندای انقلاب گزارشی را به نقل از محافل امنیتی و اطلاعاتی ایران منتشر کرده اند که در آن ادعا شده است: " موج یاس و ناامیدی اپوزیسیون داخلی و خارجی [ تو بخوان جنبش سبز ] را در بر گرفته است."
من البته با این تحلیل موافق نیستم اما این تحلیل خطرناک است. چون می تواند زمینه را برای برخوردهای خطرناک با رهبران جنبش سبز فراهم کند. باید مراقب بود.

به گزارش دیگربان : آن‌طور که «ندای انقلاب» ادعا کرده این برآورد٬ جمع‌بندی تحولات سه ماهه آخر سال ۱۳۸۹ است که از سوی این سایت و سایت «جوان آنلاین» وابسته به سپاه پاسداران منتشر شده است.
در این برآورد اطلاعاتی که به اسم جنبش سبز منتشر شده٬ آمده که دور تازه اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات و حوادث پس از آن «پاسخ مناسبی» دریافت نکرده است.
در این برآورد همچنین آمده که از سوی مردم پاسخی به طرح سه‌شنبه‌های اعتراضی و استفاده از نارضایتی‌های عمومی ناشی از هدفمند کردن یارانه‌ها داده نشده است.
در بخش دیگری از این برآورد اطلاعاتی نوشته شده که «اپوزیسیون قدرت واکنشی موثر در برابر حصر رهبران نداشته» و «فضای تنفسی داخل کاملا از دست خارج شده است.»
این برآورد همچنین ادعا کرده که بین جریان‌های داخلی جنبش سبز اختلاف به وجود آمده و برخی از گروه‌های اصلاح‌طلب به شرکت در عرصه‌های انتخاباتی متمایل شده‌اند.
این برآورد اطلاعاتی در پایان نتیجه گرفته که فضای رویارویی شفاف و مستقیم‌تر شده است به طوری که مخالفان با ساختارشکنی و هجوم به ارکان اصلی نظام جمهوری اسلامی٬ با این ارکان به صراحت مخالفت می‌کنند.
این برآورد در پایان نتیجه گرفته که حمایت کشور‌های غربی در ماه‌های اخیر از جنبش سبز علنی‌تر از گذشته شده است.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

سلام.
ما قصد داریم به صورت رسمی پیامی از طرف وبلاگنویسان سبز برای تسلیت به میرحسین موسوی صادر نماییم.
درصورت تمایل به همکاری و درج نام وبلاگ شما در زیر نام امضا کنندگان این پیام لطفا با ما تماس بگیرید.
شرح و چگونگی این کار و همچنین متن پیام برای شما درصورت اعلام تمایل به این کار ارسال خواهد شد.
(این پیام تنها به وبلاگ های برگزیده که فعالیتی مستمر دارند ارسال شده است)
elamienews@gmail.com
http://www.elamienews.wordpress.com