۱۳۹۰ فروردین ۱۶, سه‌شنبه

برادرزاده جلال ذوالفنون یکی از مدیران ارشد فیس بوک شد

برادرزاده جلال ذوالفنون استاد مسلم سه تار که افتخار شاگردی اش را دارم از ابتدای سال جدید خورشیدی به عنوان مدیر توسعه جهانی شرکت فیس‌بوک کرده و گفته می‌شود این حرکت برای گسترش تجاری فیسبوک حیاتی است.
امین ذوفنون (ذوالفنون) در سال ۱۳۵۰ خورشیدی در خانواده‌ای هنرمند به دنیا آمد. پدربزرگ وی حبیب ذوفنون (متولد آباده) در تارسازی و تارنوازی از اساتید زمان خود بود. پدر وی محمود ذوفنون استاد ویولن و از هنرمندان برنامه رادیویی گلها بود. عموی امین نیز، استاد جلال ذوالفنون موسيقی‌شناس و نوازنده معروف سه‌تار ايرانی است.
امین همراه خانواده‌اش در ۵ سالگی به آمریکا مهاجرت کرده و از ۱۱ سالگی سه تار را آموخت و بعدها پس از خودآموزی و تمرین به نواختن کمانچه نیز پرداخت. او می‌گوید با کمال احترام به هنرمندان جدید، بیشترین علاقه وی به موسیقی استادان نسل گذشته نظیر بنان، خالقی، محجوبی، وزیری و ... است.
امین در گفتگویش با کدوم دات کام موفقیت کاری خود را مدیون «چند بعدی» بودن زندگی خود و تاثیر فرهنگ اصیل ایرانی در آن می‌داند. به گفته او منزل آنها محل رفت و آمد بزرگان موسیقی و شعر مانند محمدرضا شجریان، سیمین بهبهانی، حسین علیزاده و .. بوده و فرهنگ و سنت ایرانی همواره مورد تاکید و تکریم بوده است.
امین می‌گوید برادرانش نیز همه علاوه بر موفق بودن در تجارت، موسیقی‌دانند. وی با پدر و برادران خود موسیقی را یاد گرفته اما عامل اصلی موفقیتش را حمایت دائم و وظیفه شناسی مادر و همسرش می داند. امین با همسر و فرزندان خود (که همه نامهای اصیل ایرانی دارند) در شمال کالیفرنیا زندگی می‌کند.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

دوست عزیز شما خودت هم که یکی از فک فامیلات تو یو سی ال ای استاده. بی شوخی می گم.