۱۳۹۰ اردیبهشت ۸, پنجشنبه

آیت الله سیستانی شایعه حمایت خود از خامنه ای را به شدت تکذیب کرد

سایت ندای سبز آزادی به نقل از یک منبع موثق نوشته که آیت الله سیستانی به شدت حمایت خود از خامنه ای را تکذیب کرده است. به گزارش خبرنگار ندای سبز آزادی، این منبع موثق با اشاره به دیدار اوائل اسفند ماه سال 89 یکی از ائمه جماعات شهر فسا با آیت الله سیستانی به خبرنگار ندای سبز آزادی گفت: امام جمعه مذکور پس از آنکه خدمت این مرجع عالی قدر در جهان تشیع می رسد به ایشان می گوید: ما در ایران فرمایشات شما را شنیده و اجرا می کنیم. ایشان سوال می کند چه نکات و مواردی؟ امام جماعت فسا می گوید ساده زیستی، عمل به واجبات و ترک محرمات و....
به گفته این منبع در ادامه این دیدار مجددا آیت الله سیستانی می پرسد دیگر چه مواردی را از قول من شنیده و عمل می کنید. پاسخ داده می شود به فرمان حضرتعالی مبنی بر اطاعت بی چون و چرا از ولی فقیه نیز عمل می کنیم.
این فرد روحانی که به دلیل مسائل امنیتی حاضر به افشای نام خود نیست به خبرنگار ندای سبز آزادی گفت: آیت الله بلافاصله واکنش نشان داده و می گوید شما این مطلب را بشدت تکذیب کنید. چنانچه چنین مطلبی به من نسبت داده شد شما تکذیب کنید.
این  همه در حالی رخ می دهد که موضوع مشروعیت آیت الله خامنه ای پس از حوادث خونین کودتای انتخاباتی سال 1388 به شدت مورد انتقاد بخش اعظمی از روحانیون مستقل و غیر وابسته به جکومت ایران واقع شده است.
به عقیده بسیاری از ناظران سیاسی در ایران، بحران عدم مشروعیت دینی و عدم کفایت علمی رهبر نظام سیاسی ایران، یکی از اصلی ترین چالشهای سیاسی وی در نظام سیاسی ایران طی 22 سال گذشته  بوده است.
آیت الله خامنه ای در سفرهای چندباره خود به قم در سال 1389 تلاش کرد تا این خلاء مذهبی سیاسی را تا حدودی جبران کند که موفق به انجام این کار نشد و عدم حضور مراجع پرنفوذی نظیر آیت الله وحید خراسانی، آیت الله صانعی و موسوی اردبیلی و چند روحانی سرشناس مستقل از حاکمیت مانع از اعلام مرجعیت عام وی در جهان تشیع شد

۱ نظر:

ناصر.ن گفت...

با درود
اقا چقدر بگوئیم ایشان نه تنها مرجع تقلید نیستند مجتهد متجزی هم نستند