۱۳۹۰ فروردین ۳۰, سه‌شنبه

مرگ یک زندانی سیاسی دیگر در زندان اوین و بی خیالی من و تو!

زندانیان سیاسی یکی یکی و به دلایل کاملن معلوم در زندان اوین جان می سپارند و ما مشغول دعوای مشایی و خامنه ای شده ایم. در آخرین نمونه از این نوع جنایات کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی خبر از درگذشت حسن ناهید زندانی سیاسی بند 350 زندان اوین تهران خبر داده است که در اثر ابتلا به بیماری سرطان و بی توجهی مقامات قضایی به وضعیت در راه آزادی ایران جان سپرده است.

گزارش دریافتی کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی (www.komitedefa.com)حاکی از آن است که آقای حسن ناهید زندانی سیاسی دو هفته پیش در بیمارستان درگذشته است. وی به اتهام افشای اسناد طبقه بندی شده و به جرم جاسوسی در سال 1383 به سه سال زندان محکوم شده بود اما سه سال بیش از مدت محکومیت خود را ،به دلیل عدم پرداخت 63 هزار یورو جریمه نقدی،در زندان به سر برد.
حسن زارع زاده اردشیر سخنگوی برون مرزی کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی در این باره گفت: مرگ حسن ناهید مشکوک است چرا که او در زندان در شرایط فشار قرار داشت و با وجود بیماری حاد و وضعیت وخیمی که از آن به شدت رنج می برد، اما مقامات قضایی و امنیتی در این چند سال از مداوای او در بیمارستانی خارج از زندان جلوگیری کردند تا اینکه اخیرا پس از انتقال دیرهنگام به بیمارستان، وی درگذشت.

هیچ نظری موجود نیست: