۱۳۹۰ فروردین ۲۴, چهارشنبه

افشاگری بی سابقه عادل فردوسی پور و شجاعت مثال زدنی او

افشاگری بی سابقه عادل فردوسی پور در آخرین برنامه نود که روز دوشنبه بر روی آتن رفت و پرده برداشتن این مفسر شجاع و باهوش ورزشی از فضای اختناق حاکم بر صدا و سیما قابل تقدیر است.
"ما هنوز نمی‌توانیم روال عادی برنامه را آغاز کنیم، چون آیتم‌هایی که باید بازبینی می‌شده، از پنج و شش بعدازظهر هنوز بازبینی نشده، ما مجبوریم الان پیام بازرگانی ببینیم، بعد ببینیم چه خواهد شد. ان‌شاءالله که دوستان مساعدت می‌کنند و آیتم‌ها را می‌رسانند. زیرا فکر می‌کنم این وقت خیلی برای مردم اهمیت دارد."
اینها جملاتی است که فردوسی پور برنامه اش را با آن شروع کرده است.
مهدی رستم پور در این باره در وب سایت رادیو فردا نوشته است: " تهیه‌کننده و مجری این برنامه بعد از گفت‌وگو با مربی و کاپیتان تیم نابینایان ایران که عنوان قهرمانی جهان را کسب کرده‌اند، درخواست پخش مجدد آگهی‌ها را داد و سپس برخلاف ریتم همیشگی این برنامه، با بخش «دوربین نود» برنامه را ادامه داد. "
او سپس گفت: «‌اگر نوار‌ها نرسند باید همگی جمع کنیم و به خانه برویم.»
بخش فارسی سایت گل این اتفاق در صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران را با تیتر «این بار بازبین پخش توکار عادل گذاشت» پوشش داده است.
این نخستین بار است که در صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، یک مجری و تهیه‌کننده در برنامه زنده تلویزیونی از نحوه بازبینی نوار‌ها انتقاد می‌کند. اما آیا پدیده بازبینی نوار‌ها فقط مختص برنامه ۹۰ است؟ همچنین آیا تعلل مسئول بازبینی در پخش شبکه سوم سیما برای رساندن نوار‌ها، آن هم در شرایطی که برنامه آغاز شده و روی آنتن است، اتفاق تازه‌ای محسوب می‌شود؟

۱ نظر:

ناشناس گفت...

تو چقدر شبیه رابرت دنیرویی پسر!