۱۳۹۰ فروردین ۲۴, چهارشنبه

تاریخ مصرف احمدی نژاد برای خامنه ای تمام شده است

با اعلام خبر موافقت رهبر جمهوری اسلامی برای محاکمه محمدرضا رحیمی به نظر می رسد، تاریخ مصرف احمدی نژاد و یارانش برای خامنه ای به پایان رسیده است. در همین رابطه ندای سبز آزادی خبر داده است که مشاوران سید علی خامنه ای به او توصیه کرده اند که قفل عدم تعقیب پرونده رحیمی را باز کند تا دست کم در میان اصولگرایان با ریزش نیرو مواجه نگردد.
رهبری نظام که پیش از این بنا به درخواست محمود احمدی نژاد دستور داده بود رسیدگی به پرونده رحیمی، معاون اول دولت، توسط قوه قضائیه مسکوت گذاشته شود بالاخره موافقت کرد که این پرونده مورد رسیدگی قرار گیرد.
رحیمی از متهمان اصلی پرونده ای موسوم به پرونده فاطمی است که طی آن اختلاس های بسیار و همچنین جعل مدرک صورت گرفته است. از دیگر متهمان این پرونده الیاس محمودی از مدیران ارشد قوه قضائیه در دوران هاشمی شاهرودی است که هم اکنون بازداشت است. بااینحال افکار عمومی از دو سال پیش پیگیر بررسی پرونده معاون اول دولت به عنوان سرکرده این باند بود که با مخالفت رهبری توسط قوه قضایئه مسکوت گذاشته شد.
گفته می شد محمود احمدی نژاد در دیدار حضوری با آیت الله خامنه ای ضمن شرح هزینه ای رحیمی برای انتخابات سال 88، موافقت رهبر را با عدم بررسی این پرونده دریافت کرده بود.
هم اکنون و به دلیل انتقادات گسترده ای که نسبت به رحیمی و اختلاس های او حتی در سطح بالاترین مدیران قوه قضائیه وجود دارد، مشاوران آیت الله خامنه ای به او توصیه کرده اند که حمایت از رحیمی به صلاح رهبری نظام نیست و حتی به اعتبار ایشان نزد طرفدارانش نیز خدشه وارد می کند.
 حالا نظر " آقا " به سمت کس دیگری میل کرده است که شاید آن شخص اسفندیار رحیم مشایی باشد و این نظریه او که می توان با دادن آزادیهای اجتماعی نظیر روابط دختر و پسر و حضور آنان در ورزشگاهها و آزادی موسیقی و گرایش به ایران باستان فضا را برای ترمیم بخشی از مشروعیت به شدت آسیب دیده حکومت در ایران را آماده کرد. به نظرم تلاطمات سیاسی در عرصه قدرت در روزها و هفته های آینده وارد فاز شدید تری خواهد شد.

هیچ نظری موجود نیست: