۱۳۹۰ خرداد ۲۸, شنبه

اعتصاب غذای نامحدود 12 زندانی از جان گذشته برای ظلمی که بر هدی و هاله رفته است

زندان برای کودتاچیان که منطقی جز بند و زنجیر و استبداد ندارند حالا دیگر مصیبتی شده است. هر روز خبری تازه از زندانهای جائر زمانه می رسد. خبری از اعتصاب غذا و کشته شدن بابی ساندرزهای وطنی. حالا نوبت 12 انسان از جان گذشته ای است که می خواهند با عبور از بند استخوانی تن، ظلم و جور سلطان خامنه ای را فریاد بزنند.
 
دوازده نفر از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین در اعتراض به شهادت دو نفر از زندانیان سیاسی هدی صابر و هاله سحابی از امروز صبح(شنبه) ۲۸ خرداد وارد اعتصاب غذای نامحدود شدند.
آنها در بیانیه ای که  بوسیله یاران گمنام جنبش سبز در زندان اوین  در اختیار کلمه قرار داده اند، ضمن گرامیداشت یاد همه شهدای راه میهن و آزادی اعلام کرده اند که هم زمان با روزهای گرامیداشت شهدای جنبش از ندا تا هاله و از سهراب تا صابر، اعتصاب غذای خود را آغاز می کنند.
در بخشی از این بیانیه آمده است:
ملت ما قربانیان و شهدای بسیاری را در همه این سالها در راه دفاع از مهین و آزادی نثار کرده است، اما جنبش سبز ملت ایران نقطه عطف بزرگی در این راه بود که دهها شهید از ندا تا هاله و از سهراب تا صابر را تقدیم کرد و در کنار آن دهها معلول زمینگیر شده و صدها زندانی بی گناه با احکام ناعادلانه ای مواجه شده اند که در روند صدور این احکام بسیاری از بندهای قوانین اساسی و ایین دادرسی و حقوق شهروندی، نقض شده است.
نام این دوازده زندانی عبارت است از:
بهمن احمدی امویی-حسن اسدی زیدآبادی-عمادالدین باقی-عماد بهاور-قربان بهزادیان نژاد-محمد داوری-امیرخسرو دلیرثانی-فیض الله عرب سرخی-ابوالفضل قدیانی-محمد جواد مظفر-محمدرضا مقیسه-عبدالله مومنی

هیچ نظری موجود نیست: