۱۳۹۰ خرداد ۲۴, سه‌شنبه

احمدی نژاد مصلحی را از شورای پول و اعتبار حذف کرد!

جدال محمود احمدی نژاد با سید علی خامنه ای بر سر برکناری مصلحی همچنان ادامه دارد. آنهم در شرایطی که بسیاری از تحلیلگران تصورشان این است که در این مورد خاص احمدی نژاد به حرف خامنه ای تمکین کرده است.
در آخرین اتفاق از این ماجرا برکنار مصلحی از شورای پول و اعتبار است که بدجوری حامیان خامنه ای را عصبانی کرده است.
در این باره سایت آینده نیوز به نقل از رجانیوز نوشته است: «  در حالیكه تا پیش از این وزیر اطلاعات به عنوان یكی از اعضای منتخب دولت در شورای پول و اعتبار به عنوان عالی‌ترین ركن سیاستگذاری پولی كشور حضور عضویت داشته است، هیئت وزیران در یكی از جلسات اخیر خود با سلب عضویت وزیر اطلاعات تصویب كرده است كه وزیران كار و امور اجتماعی و تعاون، به عنوان وزیران عضو شورای پول و اعتبار تعیین ‌شوند.»
این سایت در ادامه با اشاره تلویحی به دعوای دو طرف بر سر مسائل اقتصادی و رانتهای اقتصادی می نویسد: « پیش از این برخی صاحب نظران دلیل تلاش جریان نفوذی برای بركناری وزیر اطلاعات را جلوگیری از پیگیری پرونده های فساد اقتصادی این جریان اعلام كرده بودند.
به نوشته این سایت: « حضور وزارت تعاون به‌عنوان یكی از وزارت‌خانه‌های درجه 2 و كنار گذاشتن وزیر اطلاعات در حالی است كه نه تنها حضور وزیر اطلاعات در این شورا از گذشته یك روال پذیرفته شده بوده است، با توجه به تحولات بازار پولی و ارزی در ماه‌های اخیر، تصمیمات این شورا نیز اهمیت خاصی پیدا كرده است. بر همین مبنا این تصمیم كه به نظر می‌رسد بیشتر منشا سیاسی دارد، نگرانی‌هایی را پیرامون تصمیمات آینده شورای عالی پول و اعتبار بوجود آورده است.
به نظر می‌رسد وزیر اطلاعات اینبار و در ماجرای كنارگذاشته شدن از شورای پول و اعتبار نیز قربانی تصفیه حساب سیاسی جریان نفوذی در دولت شده است.»
به نظر می رسد خوی دیکتاتوری محمود احمدی نژاد و سید علی خامنه ای اجازه مصالحه بر سر مصلحی را تا زمان روی کار بودن دولت کودتایی به آنان نخواهد داد و هر دو طرف دعوا در هر فرصتی که به دست بیاورند، سعی در زدن ضربه به دیگری می کند.
با این همه به نظر من بازنده اول و آخر این دعوا سید علی خامنه ای است نه محمود احمدی نژاد!

هیچ نظری موجود نیست: