۱۳۹۰ خرداد ۱۷, سه‌شنبه

شکنجه های وحشتناک پسرکی سه و نیم ساله این بار در شیراز

تلخ است، تلخ! خواندن اینگونه خبرها آدمی را تا مرز جنون می کشاند. پس از مرگ باربد سه ساله در اثر جنایات وحشتناک پدرش، حالا پرونده دیگری از کودک آزاری علم می شود. خدایا در ایران چه می گذرد؟ این بار مادری فرزند خودش را به دست مردی که دوست پسرش بوده سپرده تا پسر 3.5 ساله اش را آنقدر بزند که کودک بی نوا دیگر نای راه رفتن نداشته باشد. آنان که بذر خشونت در سرزمین من می پاشند مقصرند. آنها که در برابر دیدگان مردم اعدامیان را به دار می کشند. آنها که از تصویب قانونی جامع علیه کودک آزاری خودداری می کنند.
درباره پسرک سه و نیم ساله ای که زیر ضربات شدید مادری سنگدل که برای عقده گشایی از همسر معتادش تن به شکنجه جگر گوشه اش می دهد چه می توان نوشت؟
بخوانید ماجرای وحشتناکی را که هرانا منتشر کرده است. به نوشته این وب سایت : « زن ۳۰ ساله‌ای چند روز قبل با مراجعه به دادسرای جنایی شیراز مدعی شد که پس خردسال وی توسط مرد مورد علاقه‌اش ربوده شده است. به دنبال اعلام این گزارش با توجه به حساسیت موضوع، پرونده‌ای تشکیل و تحقیقات برای مشخص شدن موضوع آغاز شد.
در گام اول تحقیقات ماموران به بازجویی از مادر پسربچه پرداختند. وی در این خصوص گفت: من و پدر فرزندم چند سال قبل با یکدیگر ازدواج کردیم. در حالیکه زمان زیادی از ازدواجمان نمی‌گذشت متوجه شدم که همسرم به موادمخدر اعتیاد شدید دارد. او حتی قادر به تامین مخارج زندگیمان نبود. در حالیکه یک پسر داشتم تصمیم گرفتم که از او جدا شوم به همین دلیل وسایلم را برداشته و از خانه همسرم رفتم تا مراحل قانونی طلاق سپری شود.
وی افزود: در این مدت سرپرستی فرزندم به من داده شد. الان نزدیک به دو سال و نیم است که با مردی آشنا شده و به دلیل علاقه‌ای که به هم داریم قرار است پس از جدایی قانونی از همسرم با او ازدواج کنم. آن مرد مخارج من و فرزندم را تامین می‌کند. روز حادثه من و فرزندم از مسافرت برگشته بودیم و آن مرد به فردوگاه آمد تا ما را به خانه ببرد.
در بین راه با یکدیگر بحثمان شد و من در حالیکه فرزندم در خودرو بود تک و تنها پیاده شدم. آن مرد فرزندم را با خودش برد و از او اطلاعی ندارم. با توجه به اظهارات این زن ماموران برای مشخص شدن موضوع وارد عمل شده و در حالیکه زمان زیادی از اعلام این گزارش نمی‌گذشت آن مرد را دستگیر کردند.
ماموران پس از دستگیری آن مرد با صحنه دلخراشی روبرو شدند چراکه وضعیت پسربچه ۳. ۵ ساله آنقدر وخیم بود که حتی قادر به راه رفتن نبود. در تحقیقات تکمیلی پیرامون این موضوع مشخص شد که این کودک بی‌گناه توسط آن مرد مورد شکنجه و آزار و اذیت جسمی قرار گرفته است. با توجه به وضعیت جسمانی کودک به دستور بازپرس پرونده وی به پزشکی قانونی معرفی شد.
در معاینات صورت گرفته کار‌شناسان پزشکی قانونی آثار ضربات متعدد مشت و لگد را در نواحی مختلف بدن وی مشاهده کردند. در ادامه با توجه به اینکه کودک 3.5 ساله قادر به راه رفتن نبود به بررسی موضوع پرداخته و پی بردند که کف پای وی نیز آسیب دیده و آثار گازگرفتگی در کف پا نیز مشهود است.
معاینات بعدی سرنخهای دیگری نیز در اختیار کار‌شناسان قرار داد چراکه فاش شد ۳۵ درصد از موهای سر این کودک از ریشه کنده شده است. در ‌‌نهایت به توجه به عمق فاجعه و شکنجه کودک بی‌گناه ماموران به تحقیق از آن مرد سنگدل پرداختند.
وی در ابتدا قصد گمراه کردن ماموران را داشت اما در ‌‌نهایت که راهی برای فرار وجود نداشت به شکنجه پسربچه اقرار کرد و مدعی شد که به دلیل استفاده از مشروبات الکلی در شرایط مناسبی نبوده و اقدام به شکنجه پسر بچه کرده است.
وی در ادامه تحقیقات مدعی شد که قصد ازدواج با مادر کودک را داشته است. به دنبال اقرار متهم ماموران به بازجویی از مادر کودک پرداختند. وی نیز مدعی شد که قصد داشته پس از جدایی از همسرش با این مرد ازدواج کند.
پس از اقرار این زن و مرد مسیر تحقیقات ماموران وارد مرحله تازه‌ای شد. این کودک بی‌گناه هم اکنون تحت درمان قرار دارد. گفتنی است بازپرس پرونده برای مرد سنگدل قرار بازداشت موقت به اتهام آدم ربایی و کودک آزاری صادر کرد. همچنین برای مادر کودک نیز به اتهام رابطه نامشروع و سهل انگاری در نگهداری کودک قرار صادر شد که هم اکنون با سپردن وثیقه آزاد است.

هیچ نظری موجود نیست: