۱۳۹۰ خرداد ۲۰, جمعه

مشایی در بازداشت خانگی است؟

پس از روزها و ماهها تحمل اسفندیار رحیم مشایی توسط خامنه ای و حامیانش، بالاخره خبر حصر خانگی وی بر تارک سایتهای حامی خامنه ای نشست. در این باره سایت دیگربان به نقل از « صدای شیراز » نوشته است : « سایت محافظه‌کار «صدای شیراز» از حصر خانگی اسفندیار رحیم‌مشایی خبر داد. »
این سایت به نقل از یک منبع آگاه نوشته که رحیم‌مشایی با پیگیری نیرو‌های امنیتی و اطلاعاتی «حصر خانگی» شده است.
البته لینک مطلب در سایت دیگربان کار نمی کند! اما بعید نیست این خبر صحت داشته باشد.
همین دیروز بود که سایت هفت صبح که مستقیمن زیر نظر اسفندیار رحیم مشایی، مراد محمود احمدی نژاد اداره می شود، طی مطلبی به شدت به مصباح یزدی و یارانش حمله کرده بود و مصباح را رابط شیطان و شاگردانش را بی عقل خوانده بود.
این مطلب در پاسخ به متن سخنان مصباح یزدی بود که احمدی نژاد و یارانش را شاگردان شیطان خوانده بود.
این همه در شرایطی رخ می دهد که روز گذشته علی مطهری از به جریان انداختن موضوع سئوال از احمدی نژاد با امضای بیش از 90 نفر از نمایندگان منتصب خامنه ای خبر داده بود.
در عین حال محمود احمدی نژاد تلمیحن در کنفرانس خبری 17 خردادش گفته بود که ما دعوا با خامنه ای را رها کرده ایم و آنها یعنی خامنه ای و یارانش بی خیال دعوا نمی شوند.
اگر خبر بازداشت خانگی مشایی صحت داشته باشد، جدال خامنه ای و احمدی نژاد به نقطه عطفش نزدیک می شود. باید منتظر بود و دید آیا این خبر صحت دارد یا نه؟
در هفته‌های اخیر همزمان با اوج گرفتن تنش‌ها میان خامنه‌ای و احمدی‌نژاد٬ گروهی از نزدیکان رئیس دولت دهم دستگیر و زندانی شده‌اند.
از هویت بسیاری از این بازداشت‌شدگان اطلاعی در دست نیست٬ اما آن‌طور که امام جمعه کاشان گفته است٬ رهبر جمهوری اسلامی دستور برخورد شدید با نزدیکان احمدی‌نژاد را به سپاه داده است.
اظهارات حسین اسلامی در راستای تائید گفته‌های عبد‌النبی نمازی است و می‌تواند نشان دهنده این مسئله باشد که اسناد منتشر شده در هفته‌های اخیر علیه تیم احمدی‌نژاد با موافقت آقای خامنه‌ای بوده است.
برخی از دوستان خبرنگار در فیس بوک هم متعقدند که این بازداشت خانگی برای تحت تاثیر قرار دادن ماجرای 22 خرداد اتفاق افتاده است!

۱ نظر:

ناشناس گفت...

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:fU2g2PAP5iQJ:sedayeshiraz.com/+%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA+%D8%B5%D8%AF%D8%A7%DB%8C+%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=ca&client=firefox-a&source=www.google.ca