۱۳۹۰ خرداد ۲۷, جمعه

خامنه ای می خواهد ابراهیم یزدی را بکشد!

کشته شدن هاله سحابی یک زنگ خطر است. زنگ خطری که شقاوت و سنگدلی حاکمانی را هشدار می دهد که به نام دین هر جنایت و خشونتی را علیه مردم متمدن ایران روا می دارند. زنگ خطری که صدایش به گوش حتی سنتی ترین مراجع فعلی ایران هم رسیده و باعث شده تا کسانی همچون آیت الله امجد در پیامی بی سابقه از اوضاع اسفبار و وضعیت فعلی ایران تحت سلطنت سلطان خامنه ای بگوید که در این نظام « مظلومان کشته می‌شوند، به حریم خصوصی و جمعی مردم تجاوز می‌شود، آزادی‌های قانونی و ابتدایی که حق اولیه هر انسان است سلب می‌شود که ملال و افسردگی بر چهره پیر و جوان نشسته و مشکلات بسیار، قربانی می‌گیرد. »
پیامی که در تاریخ خواهد ماند. پیامی که دل بسیاری از مومنان را لرزانده است و آنها را هم متوجه ظلم و بیداد استبدادیان و دژخیمان
کرده است و آنها  را نگران سرنوشت دین و دینداران و دینمداری در آینده ایران زمین کرده است.
کشته شدن هاله سحابی زنگ خطری است که شقاوت و سنگدلی سلطان خامنه ای را به صدا در آورده است و او که حالا خودش را مالک مطلق العنان جان و مال و ناموس مردم این سرزمین می پندارد، قصد کرده تا همام مخالفان و منتقدان قدیم و جدیدش را از دم تیغ جلادت و جائریت خویش بگذراند و قدیمی ترین و پایدارترین مخالفانش را در نوبت اول این فهرست بلند بالا قرار داده است و ملی مذهبی ها و نهضت آزادیها در راس آنها.
از همین روست شاید که خویشاوندان ابراهیم یزدی با اشاره به سرنوشت تعدادی از فعالان سیاسی ایران در هفته های اخیر، نسبت به وضعیت او ابراز نگرانی کرده اند.
اظهارات مهدی نوربخش، داماد ابراهیم یزدی، دبیرکل نهضت آزادی، در مصاحبه با کمپین بین المللی حقوق بشر را به خوبی نشان می دهد که جان ابراهیم یزدی در خطر است و خامنه ای و دژخیمان چکمه پوشش قصد کرده اند که او را بکشند. به همین خاطر است که داماد یزدی به حق و به دنبال درگذشت عزت الله سحابی، هاله سحابی و هدی صابر در هفته های اخیر، "به شدت نگران وضعیت سلامت" آقای یزدی است.
مهدی نوربخش احتمال حبس مجدد آقای یزدی را باعث نگرانی خانواده او دانسته و گفته است که چنین اقدامی "راهی برای خاتمه دادن به زندگی او" خواهد بود.
به گفته آقای نوربخش، دبیرکل نهضت آزادی گفته است که می داند حکومت می خواهد او را ساکت کند اما اینکه در ساکت کردن وی تا کجا می خواهند جلو بروند را نمی داند.
نوربخش گفته است که هر چند ابراهیم یزدی از اواخر اسفندماه اجازه داشته است در خانه خود زندگی کند اما تحت فشار است، رفت و آمد و تلفن های او کنترل می شود و با تهدید به برگشتن به زندان مواجه است و افزوده است که یزدی دوباره با همان سه اتهام قبلی تاسیس نهضت آزادی، تشویش اذهان عمومی و اقدام علیه امنیت ملی مواجه شده و در یک جلسه دادگاه هم شرکت کرده است.
به گفته داماد ابراهیم یزدی، وکیل مدافع متهم در دادگاه حضور نداشت و در این جلسه، فقط اتهامات علیه ابراهیم یزدی قرائت شد.
وظیفه اهالی رسانه در چنین شرایطی به صدا در آوردن زنگ هشدار علیه نظامی است که اسیر و گرفتار غرور و تکبر سلطانی خام اندیش و انتقام جو شده است. باید مراقب باشیم!

هیچ نظری موجود نیست: