۱۳۹۰ تیر ۷, سه‌شنبه

مدیر حوزه دانشگاه خواجه نصیر از تبدیل دانشگاههای ایران به حوزه علمیه خبر داد!

اگر این خبر حقیقت داشته باشد، که ظاهرن دارد، باید فاتحه علم و اندیشه و تکنولوژی را در ایران خواند! معاون فرهنگی وزیر علوم در حالی چندی پیش از بخشنامه ‌ایجاد حوزه ‌‌علمیه در دانشگاهها خبر داده بود که امروز حجت کاشفی  در دانشگاه خواجه نصیر اعلام کرده است دانشجویان این دانشگاه و 27 دانشگاه دیگر می توانند همزمان در دوره های اسلامی تحصیل کنند.
مدیر حوزه دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گفتگو با خبرنگار مهر از آغاز به کار حوزه علوم اسلامی دانشجویی در این دانشگاه خبر داد و گفت: دانشجویانی که علاقه به تحصیلات حوزوی دارند می توانند همزمان با تحصیلات دانشگاهی در این دوره ها شرکت کنند.
کاشفی از راه اندازی این مرکز در 27 دانشگاه کشور نیز خبر داد و در ارتباط با شرایط شرکت در دوره های تحصیلات حوزوی اسلامی در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اظهار داشت: دانش آموختگان و دانشجویان می توانند از هر زمانی که می توانند اعلام آمادگی کنند و با شروع ترم تحصیلی در کلاسهای حوزوی که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هر هفته برگزار می شود، شرکت کنند.
وی ادامه داد: این کلاسها برای دانشجویان هزینه ای ندارد و هر دانشجو می تواند با دریافت 66 واحد درسی در 6 ترم این دوره را به پایان برساند و در هر ترم 11 واحد به دانشجویان ارائه می شود.
به گزارش مهر، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم نیز پیش از این از بخشنامه به دانشگاه‌ها برای تقویت و ایجاد حوزه‌های علمیه دانشجویی خبر داد و گفت: استان‌های سمنان، آذربایجان شرقی و مرکزی به تازگی طرح ایجاد حوزه‌های علمیه دانشجویی را تکمیل کرده‌اند و اجرایی می کنند.
غلامرضا خواجه سروی در گفتگو با خبرنگار مهر از توسعه حوزه های علمیه دانشجویی به عنوان تدبیری برای ارتقای دانش دینی دانشجویان خبر داده و گفته بود: اعتقاد داریم اگر دانشجویان در زمینه مباحث دینی از آموزش کلاسیک برخوردار شوند در بینششان تأثیر می گذارد.
به این ترتیب باید مجلس ختم علم و دین و تخصص و پیشرفت و تکنولوژی را در سرزمینی که روزگاری سرآمد علم و فلسفه و هنر بود را به زودی برگزار کرد!

هیچ نظری موجود نیست: