۱۳۹۰ خرداد ۱۷, سه‌شنبه

احمدی نژاد: خامنه ای و یارانش دست از سر ما بر نمی دارند

محمود احمدی نژاد در کنفرانس مطبوعاتی امروزش به طور تلویحی گفته است که هر چه برای آرام شدن اوضاع تلاش می کند، بی فایده است چون خامنه ای و حامیانش دست از سر او بر نمی دارند. او در کنفرانس خبری امروزش گفته است: « آن افرادی که گفتند را دستگير کردند، ديگر بگذاريد ما کار کنيم! دولت فقط به فکر خدمت است. ما می خواهيم اين بحث راختم اش کنيم، آنها نمی خواهند.»
اشاره احمدی نژاد به موضوعات مطرح شده از سوی حامیان خامنه ای است که او را بارها متهم به ارتباط با رمالان و جن گیرها کرده اند.
طی هفته های اخير گزارش هايی در خصوص بازداشت افراد مدعی «علوم غريبه» و «رمالی و جن‌گيری» منتشر شده است. رسانه اصولگرای طرفدار رهبر جمهوری اسلامی اين افراد را به ارتباط با اسفنديار رحيم مشايی، رييس دفتر محمود احمدی نژاد متهم می کنند.
در همين زمينه، «جوان آنلاين» وب سايت نزدیک به سپاه پاسداران نوشته بود که نزديکان رئيس دولت دهم در برخی «از مناسبات سياسی از توان شيطانی و غير شرعی اين افراد استفاده کرده و برنامه‌ها، تصميمات و راهبردهای اساسی خود را بر اساس توصيه‌های غير شرعی آنان تنظيم می‌کرده اند.»
بيش از يک ماه پيش و به دنبال پذيرش استعفای وزير اطلاعات توسط محمود احمدی‌نژاد، و سپس ابقای وی توسط آيت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، اختلاف اين دو مقام بلندپایه در رسانه های داخل ایران و خارج از کشور به نحو وسیعی بازتاب یافت.
به دنبال دستور رهبر جمهوری اسلامی برای ابقای وزير اطلاعات، محمود احمدی نژاد پس از مدتی«خانه نشينی» و غيبت در جلسات هيئت دولت بالاخره به سرکار بازگشت، اما حملات گروه‌های اصولگر عليه آنچه که «جريان انحرافی» در دولت می‌نامند همچنان ادامه دارد.
به نظر می رسد که احمدی نژاد متوجه موقعیت ضعیف خود در بین مردم و نداشتن مشروعیت و وجاهت در میان طبقات متوسط شده است و با توجه به قدرت مطلق خامنه ای در امور کشور، چاره ای جز اعتراف به ضعف خود ندارد. با این همه او همچنان بر مواضع خود اصرار دارد و حاضر به طلب عفو و پوزش از خامنه ای نیست!

هیچ نظری موجود نیست: