۱۳۹۰ خرداد ۱۴, شنبه

سخنان امروز خامنه ای بار دیگر نفاق و بی کفایتی او را به نمایش گذاشت

ضرب المثلی هست در زبان فارسی که می گوید: « تو که  نی ‌زن بودی چرا آقا دائیت از حصبه مرد.» حالا شده حکایت سید علی خامنه ای. او در سخنرانی امروزش با اشاره به رخدادهای اخیر در کشورهای عربی گفته است: « سرکوب‌ها فایده‌ای ندارد » البته او هیچ اشاره ای به مردم مظلوم سوریه نکرده است اما جان کلامش این است که نمی شود با زور مردم را از خواسته خودشان پشیمان کرد.
او در بخش دیگری از سخنانش گفته است: «حتی در مورد مخالف هم عدالت به خرج بدهید» و «مبادا خیال کنید که تقوی این است که انسان مخالف خود را زیر پا له کند. » یکی هم آن وسط پیدا نشد که بگوید: « پدر من تو که لالایی بلدی چرا واسه خودت نمی خوونی! »
چطور می شود که یک نفر در تریبون عمومی چنین سخنی بگوید و مخالف خودش را در مراسم تشییع پدرش به قتل برساند وشبانه دفنش کند. چطور می شود که یک رهبری چنین سخنی را در برابر مردم بگوید و در زندانهایش مخالفانش را به بدترین نحوی از انحاء شکنجه کنند و به قتل برسانند؟
سخنرانی امروز خامنه ای بار دیگر نفاق و دروغگویی اش را بر مردم ایران به نمایش گذاشت.
مردم ایران در تمام 22 سال گذشته کاملن متوجه شده اند که خامنه ای صلاحیت و کفایت مدیریت نظام سیاسی ایران را ندارد.
رهبر جمهوری اسلامی همچنین با اشاره به مردم بحرین گفت که آنها «حق رای دادن خود را مطالبه می‌کنند» و در ادامه تاکید کرد که «این که جرم نیست».
او در حای این حرفها را زده است که به دنبال آغاز اعتراضات در ایران به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ حرکت های اعتراضی در شهرهای مختلف ایران سرکوب شد و عده زیادی نیز به دست نیروهای امنیتی ایران و لباس‌شخصی‌ها جان خود را از دست دادند.
علاوه بر این هنوز عده فراوانی از معترضان و اصلاح‌طلبان و روزنامه‌نگاران در ایران در شرایط بسیار طاقت‌فرسا با اتهاماتی چون «تبلیغ علیه نظام» در زندان به سر می‌برند.
از میان زندانیان سیاسی ایران در نزدیک به دو سال گذشته از پس از انتخابات عده قابل توجهی با نوشتن نامه‌های سرگشاده خطاب به خامنه‌ای از او تظلم‌خواهی کرده و خواستار رسیدگی او به وضعیت خود و وضع زندان‌ها شده‌اند.
خامنه‌ای اما تاکنون به هیچ یک از این نامه‌ها و درخواست‌ها پاسخی نداده است.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

سیدعلی نماینده ثابت و دست راست و چپ خدا برای خود خدا هم برنامه دارد و اگر خود خدا هم روش زیاد کنه سردارنقدی و جنتی و خاتمی داره خدایا غضه نخور بجات سید علی را داریم