۱۳۹۰ خرداد ۲۳, دوشنبه

موج برائت جستن حامیان خامنه ای از جنایات رخ داده در کودتای خرداد 88

دو سال پس از کودتای ننگین انتخاباتی که با همکاری و مشارکت مثلث خامنه ای- احمدی نژاد و سپاه پاسداران صورت گرفت، رفته رفته وجدان ملول برخی از حامیان خامنه ای برآشفته است و اعتراف به اشتباه رهبر نظام سیاسی ایران به طرق مختلف در حال روی دادن است.
شاید اگر دعوای محمود احمدی نژاد و خامنه ای بر سر قدرت بالا نمی گرفت، به این زودی سریال اعتراف به اشتباهات مکرر خامنه ای در حمایت بی چون و چرا از احمدی نژاد، به این زودیها روخ نمی داد. اما با گسترده تر شدن شکافها میان اقتدارگرایان سنتی حامی خامنه ای و کودتاگران حامی احمدی نژاد، ریزش نیروهای هر دو طرف رنگ و روی دیگری به خود گرفته است.
حالا هواداران خامنه ای کم کم به اشتباه " آقا " شان اعتراف می کنند. گرچه آن را ناشی از بی درایتی و بی کفایتی احمدی نژاد می دانند، اما تا همین جا هم اعتراف به گناه، گام بزرگی است که از سوی آنان برداشته می شود.
فراموش نباید کرد که موج این برائت جستن از آن کودتای ننگین، با سخنان خامنه ای در 14 خرداد امسال و اعتراف به اینکه « حتی امام خمینی هم در مقام رهبری اشتباه می کرد! » توسط دیکتاتور فعلی ایران، زمینه را برای پذیرفتن اشتباه وی در ماجرای کودتای ننگین خرداد 1388 فراهم تر کرده است.
حالا یاران و حامیان خامنه ای در عرصه دنیای مجازی شروع به نوشتن و سخن گفتن از آن کودتا و پذیرفتن آن اشتباه هستند. یکی از آنان که خودش را بسیجی ولایی معرفی می کند، در بخش نظرات پستی که من دو سال پیش در اینجا گذاشتم و از تانخورده بودن رای ها و یکی بودن دستخطهایی که نام احمدی نژاد را بر روی تعرفه های رای به هنگام بازشماری آرا پرده برداری کرده بودم، مطلبی را نوشته که عیناً برایتان می آورم.
او که خودش را مجتبی حجت الاسلامی معرفی می کند، می نویسد: «  الان تازه متوجه شدم چرا در سالروز وفات امام خمینی ، حضرت امام خامنه‌ای فرمودند که خود امام خمینی بارها فرمودند اشتباه کردند و منظور ایشان از این حرف چه بود . با رفتار اخیر رئیس جمهور بالاخره روشن شده است که احمدی‌نژاد با دادن نتایج آرا دروغی انتخابات به امام خامنه‌ای، باعث شدند که حضرت امام خامنه‌ای در ملا عام اعلام کنند که حمایت از احمدی‌نژاد بعد از انتخابات، اشتباه بوده است. فتنه اصلی‌ زیر سر احمدی نژاد و خائنین امثال خودش بوده و هست.ای کاش دسته احمدی‌نژاد هم سر به خیابان بگذارند شخصاً ترتیب ایشان را هم از پشت بام خواهم داد. سرباز ولایت من هستم نه آن مشائی دزد.»
جالب این جاست که این کامنت را برای چند بار در وبلاگ من نوشته است.
در عین حال وبلاگ نویس دیگری که حامی سفت و سخت خامنه ای است در وبلاگش به نام خیزران نوشته« «ما مجموعه طرفداران جمهوری اسلامی ایران، حالا در فضای مجازی هم هستیم. خیلی‌هایمان دیگر دولت دهم را قبول نداریم.»
 نویسنده وبلاگ در ادامه آورده است: «خیلی‌های ما از جمله خودم مجموعه رفتارهای انجام شده توسط بخشی از کارگزاران این نظام را در ایام انتخابات و بعد از آن نمی‌پسندیم و از آن برائت می‌جوییم.»
به نظر می رسد که برخی وجدانها بالاخره بیدار می شوند و اعتراف به حقیقت کودتا و برائت جستن از آن را برای خلاصی از عذاب وجدان آغاز کرده اند. امیدوارم حداقل خامنه ای شهامت اعتراف به اشتباهش را پیش از آنکه به دیدار عزارئیل برود،داشته باشد!

۱ نظر:

ناشناس گفت...

توجه داشته باشید که خیزران خیلی ارزشی نیست و اگر چند پست پایینتر آنرا بخوانید بهتر متوجه می شوید که خیلی ملاک نیست
ولی به صورت کلی حرف شما درست است