۱۳۹۰ خرداد ۲۵, چهارشنبه

وزارت اطلاعات در نتایج آزمون کارشناسی ارشد دخالت کرده است

پس از حمایت قاطع خامنه ای از مصلحی، حالا چکمه پوشان استبداد خودشان را محق به انجام هر کاری می دانند. آنها همانند ساواک حتی به سراغ حذف دانشجویان کارشناسی ارشدی که مخالف شرایط موجود در ایران هستند رفته اند.
در این باره وب سایت العربیه به نقل از کمپین بین المللی حقوق بشرنوشته است: « وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران به شماری از داوطلبان "کارشناسی ارشد" اطلاع داده که صلاحیت ادامه تحصیل ندارند.
از دانشجویان که بیشتر آن ها از فعالان سیاسی و صنفی بودند، در تهران به سازمان سنجش و در شهرستان‌ها به اداره اطلاعات شهرستان، احضار و ضمن بازجویی و وادار شدن به پر کردن فرم‌های صلاحیت عمومی و اخذ تعهد، به آنها گفته شده که علیرغم کسب رتبه مناسب، ادامه تحصیل آن‌ها منوط به اجازه و تایید وزارت اطلاعات است.
این اتفاق در حالی رخ می دهد که در سال های گذشته وزارت علوم خود راساً اقدام به حذف دانشجویان مخالف می کرد و در این راستا برخی از دانشجویان که فعالیت سیاسی داشتند نیز از ادامه تحصیل در مراحل تکمیلی محروم شدند که به اصطلاح به آن ها "دانشجویان ستاره دار" گفته می شد.
بنا بر قوانین آزمون های ورود به دانشگاه ها توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود و اطلاع نهادهای دیگر از نتایج آن ها پبش از اعلام خلاف قانون است.
این هم از کرامات شیخ مصلحی که به جای انجام وظایف ذاتی و قانونی وزارتخانه تحت امرش، کاری به جز پرونده سازی و درست کردن دردسر برای جوانان ایران زمین ندارد!

هیچ نظری موجود نیست: