۱۳۹۰ تیر ۸, چهارشنبه

احمدی نژاد دوباره قهر کرده و خانه نشین شده است

از تهران خبر می رسد که محمود احمدی نژاد در پی دستگیری چهار نفر از مدیران ارشد دولت کودتایی اش از یک سو و احتمال قریب الوقوع دستگیری حمید بقایی و اسفندیار رحیم مشایی باز راهی نارمک شده است و به نشانه مخالفت با سیاستهای سلطان خامنه ای و حامیانش علیه وی و یاران نزدیکش خانه نشینی اختیار کرده است.
این در حالی است که منابع خبری امروز به نقل از رئیس دولت کودتا نوشتند که وی در حاشيه جلسه امروز هيئت وزيران در جمع خبرنگاران گفته: موضع دولت در برابر فشارهاي كه وارد مي‌شود، همچنان سكوت است چرا‌كه كشور نيازمند وحدت و همدلي است اما كابينه خط قرمز است و مجموعه اين اقدام‌ها كاري سياسي براي فشار به دولت است.
وي تصريح كرده: موضع ما سكوت بوده و همچنان سكوت است اما اگر بخواهند به اين روند ادامه دهند، مسائل را با مردم در ميان مي‌گذارم و به وظايف قانوني خود در اين خصوص عمل مي‌كنم.
احمدی نژاد با ابراز اميدواري از اين كه روند فعلي متوقف شده و نيازي نباشد وي وارد عمل شود، گفت كه در خصوص اتهاماتي كه به همكارانش در دولت وارد مي‌كنند، با رئيس قوه قضائيه مذاكره كرده است.
این در حالی است که تا کنون چندین تن از نزدیکان و منصوبان مشایی رییس دفتر احمدی نژاد بازداشت و بازجویی شده اند و روز گذشته خبر از احتمال دستگیری بقایی بود.
در عین حال رابرت فیسک روزنامه‌نگار مشهور بریتانیایی که در تهران به سر می‌برد گزارش تازه‌ای از آخرین تحولات ایران داده است.
وی در یادداشتی که در روزنامه ایندیپندنت منتشر شده، می‌نویسد: محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری ایران مرد غیر قابل پیش‌بینی ولی متدینی است، او ممکن است ظرف روزهای آینده به دلیل افزایش بحران سیاسی داخلی ایران که شدیدتر از تحولات پس از انتخابات ایران شده است، مجبور به استعفا شود. بحرانی که به دلیل نزدیکی بسیار احمدی نژاد به معاونش اسفندیار رحیم مشایی به وجود آمده تا به آن جا که به اختلافات عمیق با رهبر ایران آیت الله سید علی خامنه‌ای منجر شده است. اختلافاتی که پس از برکناری حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران و مخالفت رهبر ایران با این برکناری به وجود آمده است.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

حیدر 007 در گزارش به سلطان مسلمین جهان گفته
اقا من را بکن رییس هم بکن 007 خودت بعد دستور میدم که هیچی دیکه چمدان نیاره همه باید زنبیل استفاده کنند تا توش معلوم باشه ماهواره نباشه که برای خون اقا مشکل درست کنه
اقا هم گفته من مشنگ هستم اما مشنگ سیاسی نیستم مردک