۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۸, چهارشنبه

دو روز پس از مصاحبه تلویزیونی احمدی نژاد بر ملا شد: تشکیل کمیته بحران در وزارت صنایع/ ورشکستگی کامل 6700 واحد صنعتی در ایران

دو روز پس از آنکه محمود احمدی نژاد در گفتگوی زنده تلویزیونی اش از عالی بودن شرایط اقتصادی ایران دم زد،  دکتر احمد سیف  اقتصاد دان برجسته ساکن لندن در برنامه 60 دقیقه بی بی سی فارسی از تشکیل اتاق بحران در وزارت صنایع خبر داد. این اقتصاد دان در برنامه مذکور گفت: آمارهای محمود احمدی نژاد به هیچ وجه با واقعیات اقتصادی ایران هم خوانی ندارد. چرا که اگر رشد اقتصاد ایران خوب بود پس چرا بیکاری، تورم، چک های برگشتی، ورشکستگی  به شدت افزایش یافته است.
دکتر سیف افزود: میزان چکهای برگشتی به قدری افزایش یافته که بانکها از باز کردن حساب جاری خود داری می کنند. و مجموعه موارد فوق نشان می دهد که رشد اقتصادی ایران به شدت افت کرده است.
این اقتصاد در ادامه برنامه گفت: هیچکدام از ادعاهای آقای احمدی نژاد تازه نیست و ایشان 6 سال است که از این ادعاها می کنند. اگر ادعای آقای احمدی نژاد مبنی بر بروز انقلاب صنعتی در ایران واقعی است، پس چرا وزارت صنایع کمیته ویژه بحران تشکیل داده است؟ چرا بیش از 6700 واحد صنعتی در ایران قادر به پرداخت بدهی شان نیستند و بدهی شان استمهال شده است؟
سخنان احمد سیف در حالی مطرح می شود که یکی از دلایل برکناری محرابیان از وزارت صنایع بحران گسترده ای است که در بخش صنعتی کشور رخ داده است.
احمد سیف در ادامه برنامه گفت: تناقض گویی آقایان به حدی است که وزیر اقتصاد ذخیره ارزی را 100 میلیارد دلار برآورد می کند و بانک مرکزی 64 میلیارد دلار!

هیچ نظری موجود نیست: