۱۳۹۰ خرداد ۸, یکشنبه

کلید پروژه ممنوعیت پذیرش دانشجویان دختر در دانشگاههای کشور زده شد!

از کرامات کامران دانشجو، مجری اصلی کودتای انتخاباتی سال 1388 که به پاسداشت آن به مقام وزارت هم رسیده است، یکی هم این است که همزمان با اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاههای ایران، در دستور العملی محرمانه خواستار حذف دانشجویان دختر در بسیاری از رشته های دانشگاهی شده است.
در این باره سایت جهان نیوز نوشته است: « سازمان سنجش با همكاری وزارت علوم اقدام به حذف پذیرش دختران در برخی از رشته ها از واحد های پذیرش دانشگاه های كشور كرده است.»
به نوشته این وب سایت اصولگرای حامی قالیباف « سازمان سنجش با همكاری وزارت علوم اقدام به حذف پذیرش دختران در برخی از رشته ها از واحد های پذیرش دانشگاه های كشور از جمله دانشگاه علم و صنعت كرده است. در همین راستا دانشگاه علم و صنعت دختران را به جز در ۲ رشته از سایر رشته های روزانه‌ی كارشناسی ارشد حذف كرده است. این مساله در برخی رشته های شبانه هم دیده می شود.»
این اتفاق در حالی می افتد که طرح تفكیك جنسیتی از زمان دولت نهم و دهم مطرح است و وزیر علوم از اجرای آن هم خبر داده بود. چندی پیش یكی از روحانیون پر نفوذ در حاکمیت هم خواستار اجرای این طرح شده بود.آیت‌الله سبحانی در مراسم اولین سالگرد قاضی خرم‌آبادی(ره)، مؤسس دانشگاه قم كه در محل تالار مفید این دانشگاه برگزار شد، اظهار كرد: افرادی فكر می كنند موضوعاتی مانند تفكیك جنسیتی در دانشگاه‌ها محال است، اما مرحوم قاضی خرم‌آبادی(ره) این محال را ممكن و مشكل تفكیك جنسیتی در دانشگاه را حل كرد.
در عین حال یکی از دوستان خبرنگار برای من از طرح محرمانه ای خبر داده است که بر اساس آن دانشگاههای کشور اولویت انتخاب دانشجو را به جنس مذکر می دهند. یعنی مرد بودن به عنوان یک امتیاز در پذیرش دانشجو در دانشگاههای ایران قلمداد شود.
این در حالی است که بیش از 70 درصد از دانشجویان ایران را زنان و دختران تشکیل می دهند.

هیچ نظری موجود نیست: