۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۰, سه‌شنبه

سخنی با آمنه که می خواهد چشمان مجید را کور کند/تو با این کارت تنها نفرت را در بین مردمان می پراکنی

آمنه عزیز! خون را با خون نمی شویند. برای همه ما قابل درک نیست آن چه تو کشیده ای می دانم. اما با کور شدن چشمان مجید چه دردی از تو دوا می شود؟ آیا چهره زیبای تو دوباره به تو باز می گردد؟ یا اینکه چهره جامعه ما سیاه تر می شود؟ آیا کور کردن چشمان مجید کور کردن انسانیت و بخشش انسانی نیست؟ آمنه باور کن که با بخشش تو مجید بیشتر تحقیر می شود. باور کن که تا کنون روزی صد بار چشمان مجید کور شده است.
آمنه عزیز! تا کی قرار است اسیر قوانین بربریت کسانی باشیم که بویی از انسانیت نبرده اند؟ تا کی؟ گیرم که مجید موحدی به صورت آمنه بهرامی نو، اسید پاشیده باشد، خون را که با خون نمی شویند. چرا باید در سرزمینی که پادشاهانی چون کوروش داشته و مهد حقوق بشر بوده است اینگونه شاهد اخبار توحش گری قومی باشیم که به جای آشتی دادن مردم و رفع شر به خشونت و بی رحمی جامعه دامن می زنند؟
تلخ است به خدا خواندن این خبرها. روزنامه «تهران امروز» نوشته مجید موحدی متهم به پاشیدن اسید روی صورت آمنه بهرامی نو، قربانی پرونده اسیدپاشی به احتمال قوی شنبه آینده از ناحیه هر دو چشم با اسید قصاص خواهد شد.
نوشته که «این حکم در وهله اول توسط خود آمنه و در صورت امتناع وی توسط متخصصان انجام می‌شود.»
به گفته این منبع آگاه در اجرای این حکم قصاص «دقت کافی می‌شود تا ضایعاتی بیشتر از آنچه به قربانی وارد شده نصیب متهم حادثه نشود.»
تلخ است وقتی می خوانی قضات شعبه ‌٧١ دادگاه کیفری نیز آذرماه سال ‌٨٧ حکمی صادر کرده اند که براساس آن باید دو چشم محید موحدی به شیوه‌ مورد درخواست شاکی (یعنی ریختن اسید در چشم متهم) کور شود.
آمنه عزیز! گیرم  مجید موحدی را کور کردی، آیا مشکل جامعه که باعث و بانی اش حکومت است حل می شود؟ چرا حاکمان ایران نمی خواهند این حقیقت ساده را درک کنند که خشونت خشونت می آورد. چرا؟
آمنه عزیز تو با این کارت تنها نفرت را در بین مردمان می پراکنی و موجبات جشن کوردلانی می شوی که بذر خشونت و بی رحمی و نفاق را با دامن زدن به اینگونه اخبار و اجرای چنین احکامی آبیاری می کنند. آمنه عزیز به خاطر مردم ایران مجید را ببخش. بخاطر آبروی ایران!
پی نوشت: حدود هفت سال پیش مجید موحدی با پاشیدن اسید به صورت آمنه بهرامی، همکلاسی سابقش و دختری که درخواست‌های مکرر او برای ازدواج را رد کرده بود، او را کور کرد.

۱۱ نظر:

ناشناس گفت...

آمنه در حال حاضر با قوانینی که در زمان حادثه حاکم بوده حق دارد این کار را بکند. ما هم فقط حق داریم از او "خواهش کنیم" این کار را نکند. آیا شما آمنه را در صورت تصمیم به انجام این کار از دایره انسانیت خارج می کنی؟ بعضی جاها حسابی مسائل رو قاطی کردی برادر من! حتی یک لحظه هم نمی توانیم جای آمنه باشیم پس به جای او قضاوت نکنیم و آشی که از جنگ ایران و عرب و تمدن کهن و مسائل سیاسی و غیره درست کرده ایم به خورد دیگران ندهیم.

ناشناس گفت...

مرد حسابی اسید پاشیده بچشم دختر مردم همه ارزوهای اون دختر را بر باد داده حالا جنابعالی میفرمایید گذشت کنه.این مرد نامرد باید بسزای عمل ننگینش برسه.حکم کور کردن چشمهایش کمترین سزای اوست.

ناشناس گفت...

آواز دهل شنیدن از دور خوش است. شما هروقت جای اون دختر بودی حق داری جاش تصمیم بگیری و شعار بدی. کاری که این آدم با آمنه کرده از هزاربار مردن بدتره. بعد شما اینجا نشستی وبلاگ می نویسی می گی لنگش کن.
من نمی گم قصاص کار درستیه. تنها چیزی می گم اینه که آمنه هر تصمیمی بگیره نه من و نه شما حق نداریم هیچ حرفی راجع بهش بزنیم.

ناشناس گفت...

كوروش بيچاره چيكارست كه همتون هي دست به دامن اون ميشيد.
اگه انصاف و عدالت باشه همه به اون دختر حق ميدن كه عين كاري كه باهاش شده با اون پسر بي شرف انجام بده. اينكه عقده حقارت و تحريك دختر باعث اين نتيجه شده توجيه مقبولي نيست. يعني اين آقا تنها پسر شكست خورده دنيا بوده؟؟؟
نتيجه تعلل در تربيت فرزند و هردمبيل بار آوردن اونها اينه كه پسره بويي از وجدان نميبره و انقدر خودخواهه كه به خودش اجازه ميده با آينده و زندگي ديگران بازي كنه. كسي كه توي سن 22 سالگي هنوز فهم نداره كه بايد چطور با مشكلات برخورد كنه بايد درس عبرتي براي ديگران بشه. عقل براي چي به انسان داده شده؟براي اينكه فكر كني و كار درست انجام بدي
به نظر من اين مجازات براي پسر كم هم هست و بايد صورتش هم با اسيد سوزانده بشه تا مردهايي كه به يمن قانون هاي مردانه اين مملكت به خودشون اجازه غلط هاي زيادي ميدن ياد بگيرن كه زن ها بازيچه دست اونها نيستن.

ناشناس گفت...

به عقيده من شما و قانون گذارهاي اين مملكت در يك حد هستيد. چون هيچكدومتون نميتونيد عادلانه تصميم بگيريد و كسي رو كه به دنبال حق مسلم خودش هست محكوم ميكنيد.

ناشناس گفت...

اینمجازات بسیار کمتر از انی است که این دختر کشیده.نه تنها نفرین مردم را در پی ندارد بلکه خدمت بزرگی هم به این جامعه است که وحشیگری را ازکودکی در پسرانشان تقویت میکنند.مسایل راقاطیهم نکنید

محمود گفت...

دوستان گرامی ! ، من هیچکدام ازاین دو نفر را از نزدیک نمی شناسم . منهم در عین اینکه جنایت انجام شده توسط مجید را مشمئز کننده و نفرت آور میدانم که وجدان هر انسانی را جریحه دار میکند اما معتقدم که با این انتقام گیری مشکلی از جامعه حل نمی شود بلکه این دور خشونت ادامه پیدا می کند . به همین خاطر از آمنه نازنین ( با اینکه هیچکدام درد اورا نمیدانیم )ملتمسانه تقاضای عفو مجید را دارم

ناشناس گفت...

آمنه میخواد با این کار جلو کور شدن بقیه دخترهای این مملکت رو بگیره تا اراذل و اوباشی مثل مجید جرات فکر کردن به این کار رو هم از کلشون بیرون کنن
(یکی از اسرار قصاص اسلامی هم عبرت گرفتن دیگران است)
البته از نظر دقیق بخواهی بررسی کنی باید به صورت مجید هم اسید پاشیده بشه تا عدالت برقرار بشه
باز هم تاکید میکنم خوبی این قصاص اینه که :
اراذل و اوباشی مثل مجید جرات فکر کردن به این کار رو هم از کلشون بیرون کنن

آرشاک گفت...

آیا اگر چشم وصورت خودت هم مورد اصابت اسید قرارمیگرفت باز هم مقدسات واین دختر معصوم را زیر سوال میبردی؟فکر کردی اگر قانون شرع این قبیل تنبیهات را به اجرا نمیگذاشت تا کنون چندین هزارنفربیشتر از این که در روز رخ میدهد باز مورد مورد سوءقصد قرارمیگرفتند بیا وازاین قیافه های مظلوم وار بخود نگیر که آن جانی از خدابیخبر را بخواهی از چنگال عدالت خلاص کنی ،اگر امروز آن جانی خلاص شود دیگر سنگ روی سنگ بند نمیشود و واقعا اگر یک حادثه رانندگی بود یا یک حادثه غیر این موضوع میگفتیم عمدی نبوده وسهوا انجام شده ولی این شیطان از روی قصد وازبین بردن چهره یک دختر اینکار راکرده که خانه نشین شود ونتواند دیگر درجامعه سربلند کند این را چه میگوئی آقای باصطلاح روشنفکر.

آرشاک گفت...

اگر ایمیل وارد نکرده باشم نظرم را برگشت میدهید یا اصلا نشان نمیدهید

ناشناس گفت...

به نظر من لجن جانی قصاص بشه تا اینکه همفکراش حساب دستشون بیاد اقای روشنفکر فیلم هندی زیاد میبنی اگه همین بلا سر خواهرت یا زنت میومد بازم همینطور با کلاس بازی رو ادامه میدادی این جور روانیها باید احساس امنیت نکنن تا این تعداد کم کل جامعه رو به گند نکشن یکی قصاص بشه بقیه سر جاشون میشینن