۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۸, چهارشنبه

یک سایت حامی خامنه ای فاش کرد: اختلاس 742 میلیارد تومانی حمید بقایی

سایت عصر ایران از سایتهای نزدیک به قالیباف و از حامیان خامنه ای با انتشار متنی سئوال گونه از اختلاس 742 میلیارد تومانی حمید بقایی به بهانه احداث سالن اجلاس سران غیرمتعهدها در کیش خبر داده است و نوشته حمید بقایی با حمایت های بی دریغ خود از شرکتی به نام فیاک باعث شده تا قرار داد احداث این سالن بدون برگزاری مناقصه قانونی به شرکت مذکور واگذار شود.
این سایت در این باره می نویسد: " تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت فیاک ، در تیر 1389 با 7 امضا منعقد شد ؛ رقم تفاهم نامه 400 میلیارد تومان بود. با این حال جنابعالی در 23 آبان 1389 طی نامه هایی به وزیر امور اقتصاد و دارایی و معاون نظارت راهبردی ریاست جمهوری ، خواستار فاینانس 450 میلیون یورویی شده اید! با توجه به نرخ برابری ارزها ، 450 میلیون یورو ، 742 میلیارد تومان می شود که تفاوت عجیب و فاحش 342 میلیارد تومانی با رقم اصل قرارداد دارد. با توجه به این که شرکت پیمانکار هنوز کار چندانی نکرده (برغم آن که 5 میلیارد تومان به عنوان پیش پرداخت گرفته است) ، سوال اینجاست که ماجرای این 342 میلیارد تومان اضافه چیست؟
نویسنده این مطلب در ادامه از حمید بقایی می پرسد: " قرار داد شما و فیاک ، برای ساخت 230 هزار متر مربع بنا بوده است که اگر هر متر مربع ، با احتساب همه مخارج و سود سازنده ، یک میلیون تومان باشد ، رقم قرارداد 230 میلیارد تومان می شود ، نه 400 میلیارد یا 742 میلیارد تومان.
سوال فنی این جاست که بر چه اساسی ، تفاهم نامه ، با رقمی بیش از 170 میلیارد تومان مازاد بر هزینه کارشناسی منعقد شد است؟ با چه توجیهی برای هر متر مربع ساخت و ساز ، بیش از یک میلیون و 700 هزار تومان قرار داد بسته اید ؛ رقمی که با ملاک قرار دادن فاینانس درخواستی ، سر به 3 میلیون و 220 هزار تومان برای هر متر مربع می زند! و این در حالی است که شرکت پیمانکار ، برای زمین 90 هکتاری ، پولی نمی پردازد و مخارجی چون تراکم و عوارض شهرداری و ... ندارد و به لحاظ ثبت در کیش نیز از مالیات معاف است.
کجای قانون و عقل و شرع می پذیرد که با چنین قراردادی ، شرکتی که خود هیچ آورده ای نداشته ، در طول کمتر از دو سال احداث یک ساختمان ، صدها میلیارد سود خالص از رهگذر اتصال به بودجه ملت ایران به جیب بزند؟
این خبر در حالی در سایت عصر ایران منتشر می شود که هفته گذشته حمید بقایی در یک کنفرانس خبری از حامیان خامنه ای خواست که «آدم» باشند.
به گزارش روز شنبه (۲۴ اردیبهشت) خبرگزاری پانا  بقایی خطاب به جریانی که ادعای «دین‌داری» می‌کند و در پی «تخریب» دولت تلاش است٬ گفته بود «اگر مسلمان نیستید، لااقل آدم باشید.»
وی بدون آنکه نامی از حامیان خامنه‌ای ببرد٬ گفته بود: «آن‌ها را به دو چیز سفارش می‌کنم، می‌گویم اگر مسلمان هستید، دیندار باشید و اگر مسلمان نیستید، لااقل آدم باشید.»
حمید بقایی در پاسخ به این پرسش که به نظر شما دلیل «تخریب چهره‌های دولتی» چیست؟پاسخ داده بود: «شاید در خط قرمزشان وارد شدیم و منافعشان را در ریاست جمهوری تهدید کرده‌ایم.»

هیچ نظری موجود نیست: