۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۵, پنجشنبه

جزئیات اخراج مصلحی از جلسه دیروز هیئت دولت

به رغم ادعای رسانه های حامی خامنه ای رهبر نظام سیاسی ایران از حضور مشترک وزیر اطلاعات ناخواسته و محمود احمدی نژاد در جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت کودتا، یک منبع موثق درباره جزئیات اخراج حیدر مصلحی از جلسه امروز هیئت دولت به نقل از نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: صبح روز چهارشنبه محمود احمدی نژاد تنها چند دقیقه پس ازآغاز جلسه هیئت دولت، از طریق یکی از وزاری مورد اعتماد مصلحی به وی اعلام می کند تا زمانیکه وزیر اطلاعات خامنه ای در جلسه حضور داشته باشد مذاکرات هیئت دولت رسمیت ندارد.
به گفته این منبع موثق میرتاج الدینی در ادامه افزوده است: " به فاصله کمتر از پنج دقیقه از شروع جلسه هیئت دولت و عدم واکنش مصلحی به درخواست رئیس دولت، احمدی نژاد اعلام می کند که اگر ایشان داخل جلسه باشند من جلسه را ادامه نمی دهم. همین امر سبب می شود تا مصلحی از جلسه خارج شوند.
از سوی دیگر محسن کوهکن دیگر نماینده اصولگرای مجلس به خبرنگاران پارلمانی حاضر در مجلس درباره اخراج وزیر اطلاعات از جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت می گوید:" دوست نداریم بگوییم اقای مصلحی را اخراج کردند اما به هر حال هنوز اقای احمدی نژاد دلخور هستند.
این در حالی است که تقی پور وزیر ارتباطات هم عنوان کرده است که مصلحی تنها دقایقی داخل جلسه هیئت دولت در روز چهارشنبه بوده است و در کمتر از ده دقیقه جلسه را [به درخواست غیرمستقیم احمدی نژاد ] ترک کرده است.
علاءالدین بروجردی یکی دیگر از نمایندگان شاخص اصولگرای مجلس نیز در گفتگو با خبرنگاران پارلمانی ضمن تائید خبر اخراج مصلحی از جلسه روز چهارشنبه هیئت دولت به آنان گفته است: گویا چند دقیقه اول آقای احمدی نژاد در جلسه هیئت دولت حضور نداشته و عنوان کرده اند که به مصلحی بگوئید برود تا من جلسه را برگزار کنم و در پی این تذکر وزیر اطلاعات جلسه را ترک کرده و پس از آن احمدی نژاد وارد جلسه شده است.
این اتفاق در حالی رخ می دهد که درهیچ یک از عکسهای منتشر شده از جلسه روز چهارشنبه 14 فروردین ماه سال 1390 درسایتهای حامی دولت و حتی سایت رسمی دولت عکسی از حضور حیدر مصلحی در جلسه دیده نمی شود.
اخراج حیدر مصلحی از جلسه رسمی هیئت دولت در شرایطی رخ می دهد که تا روز گذشته 25 نفر از نزدیکان اسفندیار رحیم مشایی از جمله آزاده اردکانی رئیس موزه ملی ایران توسط مراکز امنیتی دستگیر شده اند و حسین نوبختیان، چهره گردان اصلی سایت‌های حامی محمود احمدی‌نژاد همچنان فراری است و تحت تعقیب نیرو‌های امنیتی قرار دارد.
 طی روزهای اخیر عباس امیری فر امام جماعت نهاد ریاست جمهوری و گزینه اصلی محمود احمدی نژاد برای تصدی وزارت اطلاعات پس از حیدر مصلحی به حکم دادگاه ویژه روحانیت و توسط نهادهای امنیتی دستگیر و روانه زندان شده است و رسانه های غیر رسمی از دستگیری عباس غفاری یکی دیگر از نزدیکان اسفندیار رحیم مشایی که ید طولایی در امور خرافی و رمالی دارد توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده اند.

۱ نظر:

BorhanAsefjah گفت...

با سلام
:به رقم : غلط است.
به رغم صحیح است