۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۴, شنبه

مصباح یزدی: مشایی احمدی نژاد را جادو کرده است/ خامنه ای در انتخاب احمدی نژاد اشتباه کرد!

مصباح یزدی در اظهاراتی بی سابقه گفته است " یک وقتی به برخی از دوستان نزدیکم گفتم که بیش از 90 درصد معتقدم که او [ احمدی نژاد ] سحر شده است! این وضعیت ابداً طبیعی نیست. هیچ آدم عاقلی چنین کارهائی نمی‌کند، مگر آنکه اختیار از او سلب شده باشد. "
این روحانی تندرو که ارزشی برای رأی مردم قائل نیست و احمدی نژاد را منتخب امام زمان می دانست و اطاعت از او را اطاعت از خود خدا می دانست، حالا اعتراف کرده است که هم او و هم خامنه ای اشتباه کرده اند.
تئوریسین اصلی اقتدارگریان چمکه پوش در بخش دیگری از سخنانش که در هفته نامه یالثارات منتشر شده است به طور ضمنی به اشتباه خودش و خامنه ای اعتراف کرده است و گفته: "  تأییدات مقام معظم رهبری و تعبیراتی که ایشان در باره این دولت به کار بردند، در تاریخ می‌ماند. ایشان فرمودند از اول مشروطیت تا به حال چنین دولتی سر کار نیامده است و تعبیر بسیار بلندی است. بالاخره کارهای عظیمی انجام شدند که دوست و دشمن به آنها اعتراف دارند، ولی فراموش نکنیم که اینها هیچ‌کدام دلیل مطلق بودن یک فرد نمی‌شوند و ممکن است او هم اشتباه کند.
او سپس اضافه کرده : " بعد که نقطه ضعف‌هایی در بعد فکری و ارزشی ظاهر شدند، قضاوت‌های مختلفی اظهار گردیدند. بعضی‌ها گفتند این فرد اصلاً از اول منحرف بود و اینها همه کلک و این شعارها را برای فریب مردم بود. کسان دیگری در نقطه مقابل گفتند همین الان هم دارد راست می‌گوید و اشتباه نمی‌کند. قضاوت‌های دیگری هم بینابین بود، ولی کم‌کم چیزهایی ظاهر شدند که اصلاً قابل توجیه نیستند و هیچ منطقی آنها را تأیید نمی‌کند. نه برهان عقلی تأیید می‌کند، نه دلیل شرعی و نه اقتصادی و نه کار سیاسی است. "
یزدی در آخر نتیجه گرفته که احمدی نژاد جادو شده است و مشایی او را مسخّر خود کرده است. او در این باره گفته: " بعد روی کارها و حرف‌های شخص جنجال‌آفرین حساس شدیم، دیدیم خیلی حرف‌های بوداری است و اصلاً حرف‌های ساده‌ای نیست. بنده روز به‌ روز احساس کردم که خطر بسیار عظیمی در این جریان، نهفته است و تلاش زیادی در این راه شده. عقلم نمی‌رسید که آیا هیپنوتیزم است، سحر است، ارتباط با مرتاضین است؟ بنده این جور چیزها را بلد نیستم، ولی می‌دانستم که در این قضیه، چیزی غیرطبیعی وجود دارد. دیدیم که این شخص مسئله‌دار، این آقا را مسخّر کرده و او توی مشتش هست. البته قرائن فراوانند و خود شما بیشتر از ما اطلاع دارید که حتی تأثیر نگاه و برخورد و آثار طلسمات و چیزهایی از این قبیل در کار است. البته اینها همه مسموعات هستند و بنده به چشم خودم ندیده‌ام."

هیچ نظری موجود نیست: