۱۳۹۰ خرداد ۸, یکشنبه

اخراج یک دیپلمات ایرانی از مصر و یک رسوایی تازه برای حکومت!

راست و دروغ این خبر با خبرگزاری معتبر رویترز. ظاهرن یک دیپلمات ایرانی به نام  قاسم حسینی به جرم جاسوسی توسط ماموران امنیتی دولت مصر بازداشت شده است. در این باره خبرگزاری رویترز نوشته است: « ماموران امنیتی مصر یک دیپلمات ایرانی شاغل در دفتر حفاظت منافع ایران در قاهره را به جرم "انتقال اطلاعات" بازداشت کرده اند! »
این خبر که به نقل از تلویزیون العربیه منتشر می شود، حاکی از آن است که دو منبع امنیتی دستگیری و یکی از منابع، اتهام مطرح شده را تاکید کرده‌اند. آنها میگویند که فرد مذکور، ابتدای این هفته بازداشت شده است. وزارت خارجه مصر میگوید که اطلاعات خاصی در این زمینه ندارد.
روابط دو کشور ایران و مصر پس از انقلاب سال ۱۹۷۹ در ایران و امضای توافقنامه صلح میان مصر و اسرائیل، به تیرگی گرایید. اخیرا روابط دو کشور بهبود یافته است. ایران و مصر با یکدیگر رابطه دیپلماتیک ندارند، اما دارای دفتر حفاظت منافع در پایتخت‌های یکدیگر هستند.
به قول شاعر هر دم از این باغ بری می رسد! خیلی آبروی سیاسی و اقتصادی در سطح جهان داریم، اتهام جاسوسی هم رویش!    

۱ نظر:

ناشناس گفت...

مسعود رجوی دستگیر شد.

مسعود رجوی در حالیکه در یکی از تونلهای مخفیانه زیر زمینی اردوگاه نظامی اشرف مخفی شده بود دستگیر شد٬ وی که بشدت تغییر چهره داده بود در موقع دستگیری پیشنهاد مبلغ پنج میلیون دلار رشوه به ماموران دولت عراق داده بود. گفته می شود از مخفیگاه وی دهها میلیون دلار از پولهای اهدایی صدام حسین و همچنین مقادیر بسیار زیادی اسلحه جنگی کشف شده است. وی در موقع دستگیری ادعا کرده بود که قرارگاه اشرف از طرف صدام حسین رئیس جمهور قانونی وقت عراق به سازمان مجاهدین خلق اهدا شده و تا ابد متعلق به این سازمان خواهد بود و دیگر زمین این اردوگاه جزء خاک کشورعراق نبوده و او هیچگاه به دولت عراق اجازه تصرف اردوگاه اشرف را نخواهد داد.
پیشتر دادگاهی در عراق حکم دستگیری ۳۹ تن از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران از جمله مریم و مسعود رجوی، رهبران این گروه، را به اتهام «جنایت علیه بشریت» صادر کرده بود. به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از سخنگوی دادگاه عالی عراق، این دادگاه اعضای سازمان مجاهدین خلق را متهم کرده است که به صدام حسین، رهبر سرنگون‌شده عراق، در سرکوب شورش شیعیان و کردهای این کشور کمک کرده‌اند.