۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۳, سه‌شنبه

خبر احتمال حمله اسرائیل به ایران دروغ یا واقعیت؟

خدا رحم کند! از ته دلم امیدوارم این خبر دروغ باشد و سیاه بازی پرس تی وی. البته پنتاگون هم آن را رد کرده است. اما تصور کنید این ادعای پرس تی وی درست باشد و جتهاي جنگنده اسرائيلي در يک پايگاه نظامي در استان الانبار در غرب عراق، به طور پنهاني به تمرين برای حمله به ایران پرداخته باشند. آن وقت چه بلایی سر مملکتمان می آید؟ مملکتی که همینطوری 6 سال تمام است در اندوه خانمان برانداز استبدادی کوردل و بی رحم روزش شب است و شبهایش همه اشک و آه مردمی آزاده.
پرس نیوز به نقل از يک منبع نزديک به گروه مقتدي صدر در عراق، شمار قابل توجهي از جنگنده‌هاي رژيم اسرائيل در پايگاه نظامي الاسد که بزرگترين پايگاه هوايي امريکا در استان الانبار واقع در غرب عراق است، مشاهده شده‌اند. اين جنگنده‌ها شامل هواپيماهاي جت U2, F15, F16, F18, F22 و KC10 هستند.
بر اساس اين گزارش، تمرينات اين هواپيماها که يک هفته طول کشيده، بصورت شبانه صورت مي‌گرفته است.
اين منبع نزديک به گروه مقتدا صدر مي‌گويد، احتمالا هدف از انجام اين تمرينات، آمادگي براي حمله به سيستم دفاعي ايران، تخريب رادارهاي ايراني و حمله به اهدافي در عمق خاک ايران است.
گفته مي‎شود، اين تمرينات به دور از چشم مقامات عراقي و با همکاري نظاميان امريکايي انجام شده است.
امريکا داراي پايگاه‌هاي نظامي متعددي در خاک عراق است و دولت بغداد در نقل و انتقالات هوايي و نظامي صورت گرفته در اين پايگاه‌ها دخالتي ندارد.
البته همانطور که نوشتم پنتاگون این ماجرا مضحک خوانده.  به نوشته رسانه های خبری وزارت دفاع آمريکا، پنتاگون، گزارش پرس‌تی‌وی، شبکه انگليسی زبان دولت ايران، در خصوص «استقرار جت‌های جنگی اسرائيل در عراق» را «مضحک» خواند.
به گزارش رويترز، سرهنگ ديويد لاپان، يک مقام پنتاگون، روز دوشنبه گفته است: اين گزارش کذب است.شبکه تلویزیونی پرس‌تی‌وی به نقل از يک منبع نزديک به گروه «مقتدی صدر» روز دوشنبه گزارش داده بود که «جت‌های جنگنده اسرائيلی در يک پايگاه نظامی در استان الانبار در غرب عراق، به طور پنهانی به تمرين پرداخته‌اند.»
امیدوارم این خبر دروغی باشد مثل هزاران دروغی که رسانه های جمهوری اسلامی به خورد مردم می خواهند بدهند تا مطامع سیاسی خودشان را تضمین کنند.

هیچ نظری موجود نیست: