۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۱, چهارشنبه

دعوای جدید احمدی نژاد و لاریجانی نشانه مبرهنی از زوال خامنه ای است

دعوای اقتدارگرایان و کودتاچیانی که با تبانی و همکاری یکدیگر کودتای انتخاباتی سال 1388 را رقم زدند تمامی ندارد. در آخرین پرده از این بازی قدرت امروز احمدی نژاد خطاب به لاریجانی گفته است: " رئیس محترم مجلس ظاهرا فکر می‌کنند عین قانون هستند. "
این اظهارات درست یک روز پس از آن از سوی احمدی نژاد مطرح می شود که علی لاریجانی، رئیس مجلس دست چین شده " آقا " ادغام وزارتخانه ها بایکدیگر را بدون رای و نظر مجلس غیر قانونی خوانده بود و از وزرای بیکار شده خواسته بود بر سرکار خود برگردند.
احمدی‌نژاد با اشاره غیر مستقیم به لاریجانی گفته است: " برخی تصور می‌کنند که آن‌ها صاحب کار هستند و دولت کارگر آنان است"  دیکتاتور کوچک در ادامه گفته " بهتر است مجلس وظایف خود را انجام دهد و بگذارد دولت نیز بر اساس قانون به وظیفه‌اش عمل کند. "
رویارویی علی لاریجانی به عنوان نماد و نشانه اقتدارگرایان سنتی و محمود احمدی نژاد به عنوان نماد و نشانه کودتاگران، نشان دهنده بی اعتباری و وزن پائین خامنه ای در منازعات سیاسی کشور است. کمتر از دو هفته پیش از این بود که سید علی خامنه ای از اصولگرایان خواسته بود، دعواهای خود را علنی نکنند.
او در سخنرانی خود در مشهد در نخستین روزهای سال 90 هم از مسئولان خواسته بود تا دعواهای سیاسی را علنی نکنند. محمود احمدی نژاد در نخستین کنفرانس مطبوعاتی خود در سال جاری در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره اظهارات خامنه ای گفته بود: " گفته نکنیم، نمی کنیم دیگه! "
حالا اما به نظر می رسد پس از هجمه سنگین اقتدارگرایان به کودتاگران در ماجرای مصلحی و تسلیم نهایی احمدی نژاد در آن بازی، او با سخنان امروز خود می خواهد نشان بدهد که اهل مماشات و کوتاه آمدن از مواضع قبلی اش نیست.
خوی و منش استبدادی هر دو طرف دعوا، اجازه عقب نشینی از مواضعشان را به آنها نمی دهد و هر چه به انتخابات مجلس نهم نزدیکتر می شویم منازعات میان این دو طیف سیاسی در ایران گسترده تر خواهد شد.

هیچ نظری موجود نیست: