۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۶, دوشنبه

محمد علی طاهری کیست؟/ یگ گام دیگر تا دستگیری مشایی باقی مانده است

" هزاران بار واژهاي خدا، انسان ، انسانيت، عدالت ، برابري،احترام به انسانها را در طي چهار سال گذشته و در طول صد ها گفتگوي مختلف دكتر احمدي نژاد شنيده ايم. شنيده ايم كه هر چه خوبي و موفقيت بوده ايشان آنرا به ملت ايران نسبت داده و چنين بيان مي نمايد كه ملت ايران توانست..."
صاحب این جملات کسی نیست جز محمد علی طاهری کسی که هوادارانش از او تحت عنوان " مرشد حلقه " یاد می کنند و حالا سایت جوان که رسانه سپاه پاسداران است درباره اش خبر داده: " برای سومین‌بار به اتهام ارتداد، سلب النبی و افساد فی الارض دستگیر و در بازداشتگاه اوین به سر می برد. "
طاهری یکی از نزدیکترین یاران حلقه های ماوراء طبیعه اسفندیار رحیم مشایی است و مشایی از جمله مریدان اوست که اعتقاد راسخ و عجیبی به طاهری دارد. هنگامی که دبیر سرویس اجتماعی خبرگزاری مهر بودم یکی از نزدیکان سابق مشایی به من می گفت که طاهری تاثیرات عجیبی بر شخص احمدی نژاد دارد.
اینکه اخیرن مصباح یزدی از مسخ شدن احمدی نژاد توسط مشایی سخن گفته است، کنایتی است به ارتباط ویژه مشایی و وساطتش برای دیدارهای طاهری و احمدی نژاد. طاهری اخیرن با نوشتن نامه ای به مراجع قم که به روش درمانی اش حمله کرده بودند، تاخته است و دلیل اتهام ارتداد برای ام نیز همین عصبانیت روحانیون حوزه از او و شیوه درمانی اوست. چرا که طاهری در مقابل ادعای جعلی بودن شیوه درمانی اش از آنها خواسته بود به طور عملی و از نزدیک شاهد نحوه و شیوه درمانش باشند.
چند سالی می شود که کلاس ها و سی دی های آموزشی موسسه فرهنگی هنری " عرفان کیهانی " در تهران و برخی از شهر های ایران مورد استقبال مردم قرار گرفته است. موسسه ای که بنیانگذار آن محمد علی طاهری است. او در وبسایت شخصی اش حوزه فعالیت خود را فرادرمانی، شاخه‌ای از درمانهای مکمل ذکر کرده و مدعی شده است که روش او ماهیتی منطبق بر عرفان ایران دارد و زیر مجموعه‌ای از عرفان کیهانی (حلقه) به شمار می‌آید.
طاهری سخنرانی های متعددی به عنوان بنیان گذار " سایمنتولوژی "و طب مکمل در ایران، در مراکز علمی داخل و خارج ایران داشته و عناوین و جوایز مختلفی را نیز به دلیل فعالیتش در این حوزه کسب کرده است.
هرچند فعالیت های او در گذشته مورد توجه قرار گرفته و از آن تقدیر شده است، اما در سالهای اخیر وخصوصاَ پس از گسترده تر شدن دامنه مخاطبان وی، محدودیت هایی برای فعالیت های او از جانب نیروهای امنیتی اعمال شده است. چنانکه در اواخر تیرماه سال قبل با انتشار اطلاعیه ای از تمامی شاگردانش خواست تا دفاتر نمایندگی او در سرتاسر استانهای کشور را تعطیل کنند. او در اطلاعیه ای که در دوازدهم آبان سال قبل در وب سایتش منتشر کرد نوشت: "  "ابولهب های زمان در حالی که خود را معرف و مبلغ دین و شریعت و میزان تشخیص حق از باطل می دانند، همچنان در عمل، منکر گفتار نبی اکرم(ص) هستند. از این رو، باری دیگر، اعلام می گردد اینجانب، مسلمان و شیعه ایرانی، دوست دار اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و از راه و اندیشه مشرکان و مخالفان ایشان بری هستم و نمی دانم طراحان فتنه و آشوب، باز با افکار پوسیده خود، چه در سر می پرورانند که با فراموشی نسبت به این که چندی پیش، مرا مبلغ مسیحیت، بهائیت و ... معرفی کردند و شیطان پرست خواندند، بدون ارائه هرگونه دلیل و برهان این بار مرا کابالیست نامیده اند."
مجموعه استفتائاتی که توسط گروه تحلیل و بررسی معنویت های نوظهور كانون فرهنگی، تبلیغی امام رضا با مدیریت میرحمید موسوی درباره شیوه درمانی طاهری از مراجع شد و پاسخ مراجع به این استفتائات باعث شد تا موسسه عرفان کیهانی تمامی فعاليت های خود را از تاریخ دهم مردادماه سال گذشته متوقف کند و محمد علی طاهری دستگیر و روانه زندان شود.
طاهری درباره احمدی نژاد در یکی از کتابهایش می نویسد: " شايد بتوان گفت كه او عابدتر از برخي عابدان باشد ولي بي شك و بر طبق آمار او در مسائل كاري ، سرعت عمل،اتخاذ تصميمات فوري و شجاعانه ، استقامت در برابر ناملايمتي ها و ... بهترين رئيس جمهور ايران تا به حال بوده است. اما مشكلات و جبر محيط مانند كاهش به يكباره قيمت نفت، شروع بحرات اقتصاد جهاني، افزايش فشارات سياسي چند كشور ابرقدرت، ساختار شديدا مشكلدار دولتي كشور و از طرفي فشار جريانات مخالف سياسي داخل از طرف(...) و همه و همه جزو " مجموعه اتفاقاتي هستند كه از كنترل و اختيار انسان خارج مي باشد" . با اين حال با وجود تمام جبري كه بر اختيارات او اعمال مي شود ، او همچنان استوار به تلاش خود ادامه ميدهد. و توفق او در اين شاخصه بارزتر از هر كس ديگري است. "
دستگیری طاهری ارتباط مستقیمی با دستگیری عباس غفاری و علی یعقوبی به اتهام جن گیری و رمالی دارد و با دستگیری او نیروهای امنیتی یک گام دیگر به دستگیری رحیم مشایی نزدیک تر می شوند.

۲۱ نظر:

ناشناس گفت...

بابا، تو هم که همه چی رو قاطی کردی. برو یه استراحت به مغزت بده. واقعا نیاز داری

ناشناس گفت...

از دروغ گویی حیا نمی کنید؟؟؟

ناشناس گفت...

آقا شما وبلاگ نویس هستی یا طوطی که همین جوری هر خبری منتشر می کنی این جوریشو ندیده بودیم، چطور در مورد آقای عباس غفاری این اتهامات مضحک تیتر کردین ولی در مورد آقای طاهری که حتی یک عکس نداره با اقایونی مثل مشایی و غیرو اینطور سریع قضاوت می کنید.

(اهدای مدال طلای مسابقات بین المللی مخترعین و مبتکرین نابغه 2010 کره جنوبی CIGIS-2010 به مناسبت بنیانگذاری طب مکملی فرادرمانی به دکتر محمد علی طاهری)
کمی اگر جستجو کنید CIGIS-2010 محمد علی طاهری بی گناهی ایشون به شما ثابت خواهد شد

ناشناس گفت...

"صاحب این جملات کسی نیست جز محمد علی طاهری" ! آدم یاد فیلمای جنایی می افته. جمع کنید بابا این مسخره بازی ها رو! واقعاً شما تو قرن بیست و یک زندگی می کنید یا از عصر حجر پرت شدید اینجا؟ چهار تا آخوند ... یه چرتی می گن که باز حکومت ننگینشون بر مردم رو حفظ کنن شما هم همونا رو تکرار می کنید؟ فکر کردید اون آدم احمقی که وقتی در مقابل حرف منطقی کم میاره به طرفش نسبت جنگیر و رمال میده اصلاً ارزش داره که به حرفش توجه کنید؟

ناشناس گفت...

آقای محترم
کاملا در اشتباه هستید!!!
میشه برای حرف هایی که از قول آقای طاهری آورده اید مدارکتون را اعلام کنید!؟اقای طاهری به هیچ وجه هیچ اظهار نظر سیاسی در هیچ جایی نکرده اند!!!
اینقدر سطحی نباشید!!!
من یک پزشک هستم که نزدیک به سه سال است در زمینه فرا درمانی مطالعه و فعالیت دارم و با قاطعیت می تونم بگم که به اثر بخشی و درستی اون ایمان دارم.

tattoo.ir گفت...

این ها دروغ محضه!!!!!!!!! خجالت بکشید از چنین خزعبلاتی که به استاد دکتر محمد طاهری نسبت می دهید. ایشان یک نابغه ایرانی است که جوایز بین المللی زیادی نیز دریافت کرده اند. حیا کنید!!!!!!!!!!!!!!!!

ناشناس گفت...

من واقعا برای شما دوست عزیز متاسفم ، لطفا کتابیرو که آقای طاهری در آن در مورد افراد صحبت کردن معرفی‌ کنید ، شما روی بعضی‌ از روزنامه‌های داخلی‌ را هم در تهمت زدن سفید کردید.لطفا بیشتر تحقیق کنید. این صحبت شما بقیه نوشته‌های شما را هم زیر سوال میبره.

ناشناس گفت...

shoma ke mikhai ba ghalamet donia ro tekoom bedi aval boro ie searchi bokon too internet bebin in kie oon kie aslan rabti be ham daran ia na bad bia bodo bodo inja pageto por kon.

in vaghti ke sarfe aks endakhtan az khodetoo gisooie parishooneto oon sigar kardio age sarfe search kardna karde boodi alan filsoof shode boodi

ناشناس گفت...

مرتیکه مفنگی همون بهتر که بری تحریریتو خاموش کنی.وقتی این چرت و پرتارو نوشتی مواد درجه 1 نزده بودی که قاطی کردی... احمدی نژاد را چه به عرفان...اون باید بره تو جزیره آدم خورها دور آتیش بگرده و وردهای شیطانی بخونه.... تخته کن در تحریرتو

ناشناس گفت...

دوست عزیز اگه می خوای تحریریه ات روشن بشه یک راه داره اونم اینکه هرچی به ذهنت می رسه رو به زبانت نیاری و فکر کنی که با ابروی مردم همینطوری بازی نکنی

ناشناس گفت...

دوست داری از وبلاگت زیاد دیدن بشه؟
تو احمقی بیش نیستی........ بیشتر از اونی که به افق کوتاه ذهنت برسه. جدی میگم
همیشه احمقها هستن که درمورد بزرگان یاوه گویی میکنن. خب هرچی احمق تر بیشتر!

آتوسا گفت...

چه افراد فرهيخته و با ادبي اينجا نظر گذاشتن. البته فكر كنم اكثرشون يك نفر بيشتر نيستن، ادبياتي كه به كار بردن اين رو نشون ميده.

این مرد گفت...

مسخره مسخره مسخره و باز هم مسخره

ناشناس گفت...

مسخره مسخره

ناشناس گفت...

واقعا حالت خوب نیست..!

خدایی از کجا ساپورت میشی که اینها رو نوشتی؟

ناشناس گفت...

واقعا حالت خوب نیست...

خدایی از کجا ساپورت میشی که اینها رو نوشتی؟

آرین فروغی تبار گفت...

با سلام خدمت شما دوست گرامی
شما به عنوان یک خبر رسان لطفا منابع خیالی خودتان از این اطلاعات را هم بیان کنید، در یاد دارم که استاد فرمودند برای رای زنی و مبادله اطلاعات سراغ هر کس میروید سراغ احمدی نژاد و مشایی نروید که ایشان از طریق شبکه منفی ساپورت میشوند، حالا شما بگو این حرف نقیض خیالات شما نیست؟ آقای خبر رسان لطفا تحقیق کن خاموش جان

عارف گفت...

با سلام اولا لطفا نام کتابی که دکتر طاهری از آقای احمدی نژاد اسمی بردن رو بگید تا درستی حرفتون ثابت بشه.دوم اینکه یک محقق بی طرف و بدون غرض و بدون پیش داوری باشید تا بازتاب شعوری کارتون مطلوب و مثبت باشه چون شما مسول نوشته های خودتون هستید.و بازباب کارتون اول به خودتون برمیگرده.با تشکر

ناشناس گفت...

طاهری یک شیاد است! که متاسفانه خیلی ها احمق او شده اند... و خود را به بی خردی می زنند و چشم می بندند و مستر می شوند!!!! کدام انسان سالمی این را می پذیرد!متاسفانه دانشجویان و افراد تحصیل کرده آواره او می شوند! کسی که باید برای بیماری روانی او دارو نجویز کرد در عرفان حلقه او، مستر می شود!!!؟؟؟ اون من شون همبشه درشته!!! اون وقت می گن ما خاک پای مردم ایرانیم!
واقعا 10 سال دیگر می فهمید چه خاکی بر سر فرهنگ ما شده با این سمی که شیادانای چون طاهری بر خون جامعه تزریق می کنند!... کمی خرد و مطالعه حقیقی لازمه... لازمه! تا گرفتار حرف های سست و بی اساس مخرب افکار نشد... خرافاتی که برای قرن ها پبش است الان با سم علم مسموم شده.جایگاه پیدا می کند.! واااای بر ما...

ناشناس گفت...

دوست عزیز، اگر اشتباه نکنم، منبع خبری شما: http://khosrocholchi.blogfa.com/post-87.aspx
هستش، اگه با دقت بخونی، میبینی که جملات پر رنگ حرفای آقای طاهری هستش و جملات کمرنگ زیرش نظر و برداشت کاملا شخصی نویسنده وبلاگ و ارتباط اون جملات عام به آقای احمدی نژاد! فقط قصدم این بود که متذکر بشم اگر از جایی برداشت اطلاعات می کنی حداقل با دقت انجام بشه، چون کل ما بقی حرفتون بر مبنای همین برداشت غلط بود

ناشناس گفت...

آقا یکی بگه فقط این پیامبر خودخوانده چطور بهش وحی میشه؟ ایجازش چیه؟ چرا فحاشی می کنید آخه ای منادیان عرفان؟!!! که اگر کمی از عرفان آگاهی داشتید حرفهاتون این گونه نبود! من اصلن کل متن رو کذب فرض می کنم، با ادعاهای حضرت عارف چه کنیم؟!!!!