۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۲, دوشنبه

فرماندهی سردار رادان در سرکوب مخالفین سوریه

ندای سبز آزادی به نقل از یک منبع موثق از احتمال نقش سردار رادان در سرکوب مردم سوریه خبر داده است. در این باره یک منبع موثق به خبرنگار این سایت گفته: همزمان با شدت گرفتن سرکوب معترضین و مخالفین حکومت بشار اسد در سوریه و افزایش تلفات انسانی ناشی از بحران سیاسی این کشور، منابع از دیدار مخفیانه سردار رادان جانشین فرماندهی نیروی انتظامی ایران خبر می دهند.
بنا به ادعای این منبع موثق  " ملاقات سرتیپ احمدرضا رادان، جانشین فرماندهی  نیروی انتظامی ایران با مقامات امنیتی سوریه طی دو هفته گذشته و همزمان با شدت گرفتن سرکوب مخالفان و معترضان به زمامداری بشار اسد در این کشور رخ داده است.
به گفته این منبع موثق همزمانی وقایع اخیر در کشور سوریه گمانه زنی ها درباره نقش مستقیم سردار رادان در سرکوب معترضین در سوریه را تقویت می کند.
این همه در حالی اتفاق می افتد که ارتش سوریه روز دوشنبه، ۵ اردیبهشت، با سه تا پنج هزار نفر نیروی نظامی و به همراه چندین تانک به شهر درعا یورش برده و این شهر را به محاصره خود درآورده است. در حال حاضر آب و برق در این شهر قطع شده است.
همزمان دولت باراک اوباما، سه نفر از مقام‌های بلندپایه سوری و  همچنین نیروی قدس  سپاه پاسداران را به دلیل «نقش داشتن» درسرکوب اعتراض‌های اخیر سوریه هدف تحریم خود قرار داده است.
سوریه از اواسط ماه مارس شاهد اعتراضات ضدحکومتی است و به نوشته خبرگزاری فرانسه، از زمان آغاز ناآرامی‌های تا کنون، حدود ۶۰۰ نفر در شهرهای مختلف سوریه کشته شده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست: